41 Drużyna Harcerska “SOKOŁY” jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląska – Hufiec Mysłowice im. Bojowników o Polskość Śląska.
Pomysł na stworzenie drużyny zrodził się po “Rajdzie Szydłowieckim” w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum, w efekcie w 2004 roku w Imielinie powstała drużyna harcerska, natomiast numer “41” przyznano nam 16 września 2016 roku..
Założycielem, a także pierwszym drużynowym był pwd. Marcin Kaczor. Kolejni drużynowi “SOKOŁÓW” to dh Dominik Pioskowik, dh. Agnieszka Skrzydło, dh Krzysztof Marzec, dh Damian Klemens a obecnie funkcję tą pełni dh Natalia Kocur.

Działamy w pionie harcerskim. czyli głównie w przedziale wiekowym od 10 do 13 lat.
Nasza drużyna działa na terenie miasta Imielin, gdzie nawiązujemy współpracę z lokalnymi organizacjami. Praca drużyny, oprócz typowych zadań harcerskich, skupia się na pracy charytatywnej oraz współpracy z Urzędem Miasta Imielin. Od lat organizujemy także gry terenowe z okazji imprezy dla dzieci “Noc z Andersenem” wraz z imielińskim Miejskim Centrum Kultury. Często organizujemy też wspólne spotkania z dziećmi ze świetlicy środowiskowej.

ZBIÓRKI HARCERSKIE:
Dzień tygodnia: sobota
Godzina: 15:00 – 17:00
Miejsce: harcówka na terenie boiska sportowego „Pogoń”, Imielin, ul. Hallera 37A

Na zbiórkach realizujemy program pracy naszej drużyny, który oparty jest na Prawie Harcerskim i jest zgodny z metodyką harcerską. Serdecznie zapraszamy na zbiórki!

KONTAKT:

• drużynowa: Natalia Kocur