ZBIÓRKI HARCERSKIE:
DZIEŃ TYGODNIA: najczęściej sobota
GODZINA: w zależności od możliwości czasowych członków drużyny
MIEJSCE: harcówka na terenie boiska sportowego “Pogoń”, ul Hallera 37A

5 Drużyna Wędrownicza „Niezgodni” działa w Związku Harcerstwa Polskiego, Chorągwi Śląskiej, Hufcu Mysłowice im. Bojowników o Polskość Śląska. Została założona zaledwie półtora roku temu , kiedy to grupka znajomych uznała, że można stworzyć drużynę, która będzie spełniać ich potrzeby. Z głową pełną pomysłów i z młodzieńczym zapałem ruszyliśmy z kopyta 13-go marca 2016 roku. Na założenie i prowadzenie drużyny zdecydowała się sam. Monika Kocur, która aktualnie pełni funkcję drużynowej.
Pierwszy rok był dla nas wielkim wyzwaniem. Początki zawsze są trudne, ale jak wiadomo Niezgodny poradzi sobie z każdą trudnością. Co osiągnęliśmy w tym czasie?
Zmieniła się liczebność drużyny, zdobyliśmy pierwsze miejsce na Turnieju X Muzy podczas Harcomani 2016, później służba, zbiórki, wyjazdy, wędrówki. Zorganizowaliśmy również „wieczorek poetycki” oraz biwak rozpoczynający „Start Harcerski 2016/17”. Posiadamy plakietki, część drużyny ma pełne barwy drużyny (czarny+złoty), nie zamierzamy stać w miejscu, ciągle idziemy do przodu.  Naszym głównym celem jest zespołowe i samodzielne poznawanie ludzi i świata poprzez wędrowanie po miejscach i zagadnieniach. Jesteśmy na etapie kiedy to każdy z osobna szuka własnej ścieżki, poznaje świat, kroczy przez życie niczym nasz niezgodny kot. Wszędzie szukamy przygód, robimy to, co uważamy za ciekawe i godne zauważenia. Jesteśmy drużyną koedukacyjną. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 rok życia i chcieliby w miłej atmosferze spędzić cząstkę życia, czegoś się nauczyć oraz wyjść z nami w świat!

KONTAKT DO DRUŻYNOWEGO:
Monika Kocur 694-596-542