HAL 2016

ODLICZANIE GODZIN DO HAL SIAMOSZYCE 2016!
Już jutro HAL Siamoszyce 2016! Czy wszyscy są spakowani? Sprawdźcie, czy w Waszych plecakach znajdują się wszelkie niezbędne rzeczy! A zapominalskim przypominamy, że zbiórka jest o godzinie 8:30 przy hali widowiskowo-sportowej MOSiR, przy ul. Księdza Norberta Bończyka 32. Do zobaczenia!
harcerskielato1 siamo

Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia będzie miała miejsce w dniach 25 lipca – 07 sierpnia 2016 roku w Siamoszycach koło Kroczyc, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy zostaną zakwaterowani na bazie Hufca Ziemi Myszkowskiej, która jest idealnie dostosowana do młodszych oraz starszych uczestników obozów oferując im nie tylko bezpieczny nocleg, ale także świeże powietrze oraz odcięcie od zaawansowanej technologii.

FANPAGE OŚRODKA W SIAMOSZYCACH

Harcerze młodsi oraz starsi cofną się w czasie o przeszło 70 lat i przekonają się co naprawdę działo się podczas lata’44. Co się wtedy wydarzyło? Czy istniały jakieś alternatywy? Jakie były tego skutki? Na te oraz inne pytania harcerze otrzymają odpowiedzi właśnie dzięki uczestniczeniu w obozie Hufca Mysłowice „Dziś, jutro, pojutrze…”. Nie tylko jednak starsi będą mieli możliwość bawiąc się- uczyć, gdyż zuchy poznają symbol cnót rycerskich jakim był rycerz Zawisza Czarny. Zawisza… jaki? Rycerz? Kto to był? A czy ma konto na Facebooku? … Nasi najmłodsi dowiedzą się jakie wartości uosabia rycerz oraz dlaczego jego postać jest tak ważna, iż znalazła swoje miejsce w jednym z punktów Prawa Harcerskiego. Ale czy aby na pewno tylko zuchy? Czy nam, dorosłym nie przydałaby się czasem mała odskocznia od codziennego życia i powrót do czasów, w których zachowania rycerskie odgrywały tak dużą rolę? Czy na naszym słowie można polegać, jak na Zawiszy?

zuchowy harcerski

Poniżej znajduje się informator obozowy z wszelkimi informacjami dotyczącymi obozu,
a także karty kwalifikacyjne uczestnika, które należy wypełnić i oddać Organizatorom:

INFORMATOR OBOZOWY
Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku- ZUCHY
Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku- HARCERZE

warunki-uczestnictwa HARCERZE
warunki-uczestnictwa ZUCHY

Rodzicu! Nie zastanawiaj się! Jeśli tylko Twoje dziecko ma 6-10 lat, albo powyżej 11, to zgłoś je na nasz obóz HAL 2016 „Przygoda z Zawiszą” lub „Dziś, jutro, pojutrze…” poprzez wpłacenie zaliczki w wysokości 150zł do dnia 15 kwietnia na numer konta bankowego Hufca ZHP Mysłowice: Bank Pekao S.A. numer 40 1240 4315 1111 0000 5302 4798.

hal15

Jeśli jednak masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania- nie zastanawiaj się i zapytaj nas o to! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc! : )

Komendantka zgrupowania i kolonii zuchowej:
hm. Joanna Muniowska- tel. 507–060–421, j.muniowska@poczta.chelmslaski.com

Komendantka obozu harcerskiego: