14 Drużyna Harcerska “FENIKS”

OPIS

14 DH “Feniks” to drużyna harcerska działająca na terenie całej gminy Chełm Śląski. Drużyna powstała w 2014 roku z inicjatywy dh Joanny Muniowskiej – drużynowej do 2016 roku. Początkowo była to drużyna starszoharcerska rozwijająca się bardzo prężnie, jednak z czasem przybywało więcej dzieci młodszych niż starszych, więc przekształciła się w drużynę harcerską. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów w imprezach i biwakach hufcowych. Chcielibyśmy żeby było ich jeszcze więcej 🙂

Drużynową jest druhna sam. Elżbieta Bała. Należy do drużyny od samego początku jej istnienia, przez co zna ją chyba najlepiej. W tym roku harcerskim ma plan otworzyć próbę na stopień przewodnika oraz rozwijać się wraz ze swoją drużyną.

Obecnie prowadzimy zbiórki dla klas 4-6, zajmując się pionem harcerskim. W tym roku skupiany się na powiększeniu naszych szeregów, co za tym idzie zareklamowanie drużyny wśród młodzieży w okolicy. W związku z tym można nas spotkać nie tylko na akcjach harcerskich i zbiórkach, ale także na różnych imprezach organizowanych przez naszą gminę.
Serdecznie zapraszamy na zbiórki!

PION METODYCZNY:

FANPAGE DRUŻYNY:

SNAPCHAT DRUŻYNY:

dh_feniks

KADRA DRUŻYNY
DRUŻYNOWY:
sam. Elżbieta BAŁA  | Telefon: 609-968-961 | e-mail: ella1217@o2.pl
Uczennica X LO w Katowicach na kierunku artystycznym. W harcerstwie od 2014 roku, obecnie posiada stopień samarytanki jednak chce się dalej rozwijać i zdobywać kolejne stopnie harcerskie oraz instruktorskie. Jej zainteresowania oscylują w obrębie informatyki oraz podróżowania, czyta bardzo dużo książek i uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi z harcerstwa ale i nie tylko.
PRZYBOCZNA:
dh Daria WOJTALA
W drużynie jest od 2015 roku, od tego czasu prężnie działa w feniksie. Daria jest skarbnicą wszystkich kreatywnych pomysłów drużyny, a także jest człowiekiem od artystycznej części zbiórek i wszystkiego co robimy. Na razie nie posiada stopnia jednak jest końcowej fazie zdobywania samarytanki, a na samarytance nie poprzestanie. Obecnie uczy się w gimnazjum w Chełmie Śląskim. Uwielbia czytać i pisać, interesuje się kulturą japońską – w szczególności mitologią, literaturą oraz komiksami

ZBIÓRKI DRUŻYNY
DZIEŃ TYGODNIA: PONIEDZIAŁEK
GODZINA: 17:14

MIEJSCE: harcówka przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Floriana Adamskiego w Chełmie Śląskim (ul. Kolberga 1 41-403 Chełm Śląski )

GALERIA: