4 ŚDH “AGRICOLA”

4 Środowiskowa Drużyna Harcerska “Agricola”

OPIS

Obecnie jest to najstarsza drużyna działająca w hufcu Mysłowice. Od roku 2012, kiedy drużynową została pwd. Natalia Śledziona drużyna rośnie w siłę zarówno liczebnie, jak i metodycznie. Obecnie pracujemy w pionie starszoharcerskim.
W roku 2015 drużyna podzieliła się po raz pierwszy i z pionu zuchowego powstała 7 MGZ “Niedźwiadki Uszatki”, natomiast drugi podział – w 2017 – wyodrębnił pion harcerski, z którego powstała PDH “Stella”.
Uwielbiamy las, leśne ogniska, zbiórki w lesie, wędrówki. Nie obca nam również samarytanka. Aktywnie uczestniczymy we wszelkich imprezach hufcowych, jeździmy na obozy, zimowiska, biwaki- także własne. Współpracujemy także z MOSIR Mysłowice, dzięki czemu organizujemy animacje dla najmłodszych na różnych eventach w mieście
i poza nim.
Naszym celem jest stworzenie szczepu, który zapewni ciąg wychowawczy dla harcerzy w każdym wieku.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki. Proszę tylko przedzwonić wcześniej, bo nie obiecuję, że spotkamy się w harcówce, gdyż zaczynamy się tam nie mieścić 🙂

AGRICOLA – (z łac. rolnik) tak nazywała się Szkoła Podchorążych Rezerwy Piechoty w Szarych Szeregach.  Na ich tarczy widniał liść dębu jako symbol siły i męstwa, który dzisiaj zdobi także nasz proporzec.

PION METODYCZNY:
PLAKIETKA DRUŻYNY:agricola

FANPAGE DRUŻYNY
:

KADRA DRUŻYNY
DRUŻYNOWY:
pwd. Jakub GANDYK  | Telefon: 795-509-507 | e-mail: jakub.gandyk@zhp.net.pl
ZBIÓRKI DRUŻYNY
DZIEŃ TYGODNIA: CZWARTEK
GODZINA: 17:04

MIEJSCE: harcówka przy Szkole Podstawowej im. Heleny i Ignacego Fików (ul. Wielka Skotnica 2)

GALERIA: