PDH “Stella”

Próbna Drużyna Harcerska “STELLA”

zhp myslowice

OPIS

STELLA (z łac. Gwiazda) – nazwa drużyny ma przypominać każdemu harcerzowi aby zawsze dążył do najwyższych celi, niczym gwiazdy na nocnym niebie, tak i my chcemy dążyć do świecenia wysoko w duchu harcerskich ideałów.
Barwy drużyny to chusty błękitne z zieloną lamówką. BŁĘKIT to kolor nieba na którym zawsze po całym dniu pojawiają się gwiazdy, a kolor ZIELONY ma przypominać nam o tym jak ważną rolę w życiu każdego harcerza odgrywa otaczająca nas przyroda.

Najważniejszym obrzędem naszej drużyny jest “chustowanie”, podczas którego harcerze odmawiają słowa przysięgi drużyny jednak nie w kierunku ognia, a w kierunku gwiazd, a konkretnie jednej wyznaczonej przez samych siebie gwiazdy tak, aby zawsze gdy spoglądają w niebo wiedzieli gdzie ona się znajduję i by mogła ona im zawsze przypominać o złożonej przysiędze.

Drużyna rozpoczęła działalność na początku roku harcerskiego 2017/2018, usamodzielniając pion harcerski w 4 ŚDH “Agricola”. “Stella” obejmuje swoją służbą dziećmi z klas 4-6 szkoły podstawowej, przyjmujemy również dzieci, które wyrastają z wieku zuchowego w 7 MGZ “Niedźwiadki Uszatki” a naszych harcerzy przekazujemy dalej do “Agricoli”.

PDH “Stella” tworzą następujące zastępy:

• MĘSKIE – “76” oraz “Strażnicy Dębowego Lasu
  • ŻEŃSKIE – “Pomocne Liski” + dwa próbne, jeszcze bez nazw.

Aktualnie na zbiórki drużyny uczęszcza około 30 osób, jednak ta liczba stale się powiększa dzięki akcji naborowej oraz
ciekawości kolegów i koleżanek naszych harcerzy.

PION METODYCZNY:
PLAKIETKA DRUŻYNY:

FANPAGE DRUŻYNY:

KADRA DRUŻYNY
DRUŻYNOWY:
ćw. Kacper KUCZOWICZ  | Telefon: 795-509-507 | e-mail: kacper.kuczowicz@zhp.net.plo mnie słów kilka….
Wstąpił do ZHP we wrześniu 2014 roku w 14 DH “Feniks”, gdzie pełnił funkcję przybocznego przez 2 lata, następnie zmienił środowisko swojego działania na 4 ŚDH “Agricola”.
Od 13 września drużynowy “Stelli” .
PRZYBOCZNA:
dh Aleksandra STEFAŃSKA

PRZYBOCZNA:
dh Justyna ŻUREK

OPIEKUN DRUŻYNY:
pwd Kamil BIŚTA

ZBIÓRKI DRUŻYNY
DZIEŃ TYGODNIA: PIĄTEK
GODZINA: 17:44

MIEJSCE: harcówka przy Szkole Podstawowej im. Heleny i Ignacego Fików (ul. Wielka Skotnica 2)

GALERIA: