HARCERSKI KLUB RATOWNICZY “YGGDRASIL”

 

    

GALERIA:

 

 OPIS

W Hufcu działa jeden klub pozwalający na rozwijanie pasji i zainteresowań harcerzy oraz instruktorów- jest to Harcerski Klub Ratowniczy „Yggdrasil”, który zajmuje się szeroko rozumianą tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej. Klub prężnie działa od kwietnia tego roku poprzez systematyczne spotkania teoretyczno-praktyczne oraz częste praktyki podczas meczów sportowych oraz lokalnych imprez masowych: sportowych i muzycznych. Opiekunką klubu jest Izabela Żokowska, która jest ratownikiem medycznym.

W mitologii nordyckiej Yggdrasil oznaczało “Drzewo Życia” albo “Drzewo Światów” – gigantyczne drzewo, na którym znajdowały się różne światy, w tym: Asgard, Midgard, Utgard i Hel. Pień tego drzewa opiera się na trzech korzeniach. Pod korzeniem asgardzkim znajduje się święta Studnia Urd, nad którą mieszkały trzy Norny, które każdego dnia podlewały drzewo wodą z pradawnego źródła, aby jego gałęzie mogły się zielenić. Po drzewie (a więc między światami) poruszał się przenoszący wieści posłaniec o imieniu Ratatosk. Na szczycie drzewa siedział ogromny orzeł, który podmuchem swoich skrzydeł powodował powstawanie wiatrów nad światami. Korzenie Yggdrasil przechodzące przez Niflheim były podgryzane przez smoka Níðhöggra. Żyjąca również na szczycie drzewa Yggdrasil koza Heidrun zjadała jego liście. Cztery jelenie, wśród nich Dvalin, żywiły się korą drzewa.

LOGO:

5

 

FANPAGE:


facebook

 

OPIEKUNKA KLUBU
OPIEKUNKA KLUBU:
Izabela Żokowska  | Telefon: 518 516 357 | e-mail: ratownikmedyczny.hufiecmce@gmail.com
SPOTKANIA KLUBU
Zbiórki HKR “Yggdrasil” odbywają się na podstawie wewnętrznego grafiku klubowiczów regulowanego czasem wolnym poszczególnych członków. Celem uczestniczenia w spotkaniach klubu prosimy o kontakt z opiekunką.

 

Zobacz Również

KLUB RATOWNICZY

2015-05-05 20:06:05
administrator

18

KLUB RATOWNICZY

2015-04-20 19:27:28
administrator

18