Składki i Wpłaty

Instrukcja uiszczania składki członkowskiej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie możemy przyjmować pieniędzy w formie fizycznej, dlatego aby zapłacić składkę członkowską należy wykonać przelew na konto hufca (dane jak numer konta bankowego oraz adres znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce KONTAKT) zatytułowany “Składka członkowska za  …..- Imię i Nazwisko- Nazwa drużyny/gromady”
np. “Składka członkowska za I kwartał 2019- Adam Nowak- 41 DH Sokoły”. Składki członkowskie w naszym związku mają rozliczenie kwartalne, zatem sugerujemy przelewy za cały kwartał lub od razu za cały rok. Składka członkowska za miesiąc wynosi 10 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi składek członkowskich. Poniżej znajdziecie odpowiedź dlaczego tyle i jak się to dzieli na poszczególne szczeble w ZHP. Do ulotki dołączona jest także deklaracja członkowska dla nowych członków.

składka członkowska

Składka członkowska

Dodatkowa Składka Członkowska Zadaniowa

Aby uiścić Dodatkową Składkę Członkowską Zadaniową (w skrócie DSCZ) jak na przykład wpłaty za biwaki czy rajdy należy wykonać przelew na konto hufca, (dane jak numer konta bankowego oraz adres znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce KONTAKT) zatytułowany “DSCZ  za  …. – Imię i Nazwisko- Nazwa drużyny/gromady” np. “DSCZ za Biwak Wigilijny – Jan Kowalski – 7 MGZ Niedźwiadki Uszatki”.

Poprawne zatytułowanie przelewu znacznie ułatwia nam księgowanie płatności oraz minimalizuje prawdopodobieństwo błędów podczas wykonywania opłat, dlatego z góry dziękujemy za współpracę!