44 DH “Stella”

44 Drużyna Harcerska “STELLA”

zhp myslowice

OPIS

STELLA (z łac. Gwiazda) – nazwa drużyny ma przypominać każdemu harcerzowi aby zawsze dążył do najwyższych celi, niczym gwiazdy na nocnym niebie, tak i my chcemy dążyć do świecenia wysoko w duchu harcerskich ideałów.
Barwy drużyny to chusty błękitne z zieloną lamówką. BŁĘKIT to kolor nieba na którym zawsze po całym dniu pojawiają się gwiazdy, a kolor ZIELONY ma przypominać nam o tym jak ważną rolę w życiu każdego harcerza odgrywa otaczająca nas przyroda.

Najważniejszym obrzędem naszej drużyny jest “chustowanie”, podczas którego harcerze odmawiają słowa przysięgi drużyny jednak nie w kierunku ognia, a w kierunku gwiazd, a konkretnie jednej wyznaczonej przez samych siebie gwiazdy tak, aby zawsze gdy spoglądają w niebo wiedzieli gdzie ona się znajduję i by mogła ona im zawsze przypominać o złożonej przysiędze.

Drużyna rozpoczęła działalność na początku roku harcerskiego 2017/2018, usamodzielniając pion harcerski w 4 ŚDH “Agricola”. “Stella” obejmuje swoją służbą dziećmi z klas 4-6 szkoły podstawowej, przyjmujemy również dzieci, które wyrastają z wieku zuchowego w 7 MGZ “Niedźwiadki Uszatki” a naszych harcerzy przekazujemy dalej do “Agricoli”.

PDH “Stella” tworzą następujące zastępy:

• MĘSKIE – “76” oraz “Poszukiwacze Gwiazd
  • ŻEŃSKIE – “Międzygalaktyczne Owocki“, “Gwiezdne Iskry” oraz “Nie z tego świata.

Aktualnie na zbiórki drużyny uczęszcza około 30 osób, jednak ta liczba stale się powiększa dzięki akcji naborowej oraz
ciekawości kolegów i koleżanek naszych harcerzy.

PION METODYCZNY:
PLAKIETKA DRUŻYNY:       FANPAGE DRUŻYNY:

KADRA DRUŻYNY
DRUŻYNOWY:
ćw. Kacper KUCZOWICZ  | Telefon: 795-509-507 | e-mail: kacper.kuczowicz@zhp.net.pl

o mnie słów kilka….
Wstąpił do ZHP we wrześniu 2014 roku w 14 DH “Feniks”, gdzie pełnił funkcję przybocznego przez 2 lata, następnie zmienił środowisko swojego działania na 4 ŚDH “Agricola”.
Od 13 września drużynowy “Stelli”.

PRZYBOCZNA:
dh Aleksandra STEFAŃSKA

16 lat, do ZHP wstąpiła w lutym 2014 roku, przez wiele lat działając w 4 ŚDH Agricola, we Wrześniu 2017 roku została mianowana na przyboczną, na funkcji tej radzi sobie bardzo dobrze, szybko łapiąc dobry kontakt z dziećmi. Interesuje się grą na instrumentach strunowych, oraz ratownictwem przedmedycznym.

PRZYBOCZNA:
dh Justyna ŻUREK

16 lat, harcerka od stycznia 2014 roku, jej pierwszą drużyną była nie istniejąca już 1 ŚDH Albatrosy, od Września pełni funkcję przybocznej. Interesuje się czytaniem książek oraz grą na instrumentach.

OPIEKUN DRUŻYNY:
pwd Kamil BIŚTA

ZASTĘPOWI:

Lena Lelek zastępowa międzygalaktycznych owocków, 12 lat, do ZHP wstąpiła w 2015 roku, najpierw do Gromady zuchowej, później do drużyny harcerskiej, gdzie została zastępową we wrześniu 2017r. Interesuje się sportem oraz grą na ukulele.

Amelia Mika 11 lat. Do ZHP wstąpiła w wieku 7 lat, działając najpierw jako zuch, później jako harcerz. Dziś jest zastępową zastępu ,,Nie z tego świata”. Interesuje się gimnastyką, tańcem oraz sportem.

Zuzanna Bannert 11 lat. Podobnie jak reszta zastępowych, przyszła do naszej drużyny z gromady zuchowej. Aktualnie pełni funkcję zastępowej Gwiezdnych Iskier. Interesuje się jeździectwem oraz uczy się grać na pianinie.

Michał Lelek 12 lat. Podobnie jak jego siostra Lena, rozpoczął przygodę z ZHP w 2015 roku. Najpierw jako zuch, dopiero później dołączył do naszej drużyny, gdzie jest zastępowym “Poszukiwaczy Gwiazd”. Interesuje się grami, oraz układaniem kostki Rubika (co naprawdę szybko już mu wychodzi).

Bruno Wardziak 11 lat, Do ZHP wstąpił najpóźniej ze wszystkich zastępowych, bo w 2016 roku. Obecnie pełni funkcję zastępowego najstarszego zastępu w drużynie 76. Interesuje się sportem.

ZBIÓRKI DRUŻYNY
DZIEŃ TYGODNIA: PIĄTEK
GODZINA: 17:44

MIEJSCE: harcówka przy Szkole Podstawowej im. Heleny i Ignacego Fików (ul. Wielka Skotnica 2)