ZLOT ZHP 2018

Kwalifikacja uczestników na ZLOT ZHP GDAŃSK 2018

PODSTAWOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

zlot2018v6

11

WWW.GDANSK2018.ZHP.PL

ZLOT “GDAŃSK 2018” MAMY JUŻ 31 REPREZENTANTÓW!
Komenda Gniazda Chorągwi Śląskiej na Zlot ZHP Gdańsk 2018 informuje, że mamy już 31 Szefów Reprezentacji Hufców ! Czekamy jeszcze na Szefa Reprezentacji z Hufca: Czerwionka- Leszczyny, Kłobuck oraz Sosnowiec.

PRZEDŁUŻENIE ZLOTU “GDAŃSK 2018” DO 16 DNI?
Bezpośrednio przez Zlotem ZHP “Gdańsk 2018” zastępy zlotowe mogą wziąć udział w Rajdzie Odkrywców 2018, testując nowe formy harcerskiej pracy, zwiedzając najciekawsze miejsca na Pomorzu, odkrywając sekrety tej krainy pod okiem ekspertów z Programowego Ruchu Odkrywców. Połączenie tych dwóch imprez to szansa na harcerskie wakacje życia!

Rajd Odkrywców 2018 odbędzie się w dniach 1 – 5 sierpnia na terenie Pomorza Gdańskiego. Finał rajdu będzie miał miejsce w Pucku, skąd 6 sierpnia rano osoby uczestniczące w Zlocie przejadą na Wyspę Sobieszewską. Pierwszego dnia rajdu będzie można zdeponować u organizatorów zlotowe bagaże, które zostaną przewiezione prosto do miejsca rajdowego finału w Pucku.

Dodatkowa składka zadaniowa na Rajd Odkrywców 2018 wynosi 119 zł od osoby  (obejmuje: noclegi w warunkach turystycznych, 1 ciepły posiłek każdego dnia rajdu, pamiątkową plakietkę rajdową, ubezpieczenie NNW).

Zgłoszenia trwają od 26 czerwca 2017 r., formularz dostępny jest pod adresem https://goo.gl/DFJJ3q

Więcej informacji na stronie odkrywcy.zhp.pl/ro18.html

W razie wątpliwości organizatorzy odpowiadają na pytania mailowo pod adresem odkrywcy@zhp.pl i telefonicznie pod numerem 791 609 234. 

Sześć powodów, dla których warto wybrać Rajd Odkrywców 2018:

WODA – włóczęga brzegiem morza, spacer na Rybitwiej Mieliźnie, spływy kajakowe w dół pomorskich rzek, wieczory przy ognisku nad kaszubskimi jeziorami, rejs po Zatoce Gdańskiej, finałowy apel na molo i wiele innych atrakcji związanych z najważniejszym żywiołem tego regionu;

ŚLEDZTWO – tropienie śladów, poszukiwanie świadków, odnajdowanie pamiątek, odkrywanie sekretów, wyjaśnianie zagadek związanych z dziesięcioma wybitnymi postaciami Pomorza, prześwietlanie ich życiorysów i ujawnianie ich prawdziwego, niekoniecznie pomnikowego oblicza

SUPERBOHATEROWIE – kampania prezentująca postać historyczną jako człowieka z krwi i kości, którego chce się poznać oraz da się lubić i podziwiać w XXI wieku

CIEKAWE MIEJSCA – największy zamek na świecie, największy ceglany kościół w Europie, ruchome wydmy, dom postawiony do góry nogami, zaginione miasta zalane przez morze i zasypane przez piasek, a nawet… muzeum akordeonów – poznaj niezwykłe atrakcje turystyczne Pomorza;

KASZUBI – język, którego nie rozumieją przybysze z innych części kraju, żywiołowe tańce, przepyszna kuchnia i bajeczne zdobienia – kultura kaszubska będzie nam towarzyszyła na każdym kroku

ZLOT ZHP – największa harcerska impreza tej dekady wystartuje nazajutrz po zakończeniu rajdu – prostu z Pucka możecie się przenieść na Wyspę Sobieszewską, by kontynuować harcerską przygodę w gronie przyjaciół poznanych na rajdowym szlaku, zacieśniając więzi, wspominając niedawne przygody i przedłużając bałtycką wyprawę do ponad dwóch tygodni.

 

Zobacz Również

2018

2019-03-07 10:47:22
adminkamil

18

Zimowisko 2018r.

2018-12-03 21:22:42
admin

18

Harcerkski Jarmark Quick Park 2018

2018-11-29 09:13:01
admin

18

Rozkaz L9/2018

2018-09-29 11:17:39
admin

18