Cała Polska na jednym Zlocie!

Cała Polska na jednym zlocie!

Ponad 2 tys. patroli w 200 drużynach zlotowych obozujących w miasteczku harcerskim na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.
Twoi rówieśnicy ze wszystkich chorągwi i hufców ZHP. Wspólnie będziecie mogli na nowo odkryć radość z bycia harcerzem i niesienia służby. To będzie 11 wyjątkowych dni.
zlotzhp

Czeka na Ciebie przygoda!

Zlot ZHP będzie miejscem, gdzie spotkasz swoich rówieśników z całej Polski.
Razem będziecie uczestniczyć w zajęciach programowych na terenie zlotu, w lesie, na plaży i na morzu. Wyruszycie by tropić wyjątkowe tajemnice i nastrój hanzeatyckiego Gdańska, odkryjecie piękno zapierających dech Kaszub. Będziecie pełnić prawdziwą służbę, która pomoże lokalnym społecznościom na Pomorzu.

Wyspa harcerzy

zlotPoprzednio na ogólnopolskim zlocie ZHP spotkaliśmy się w 2010 roku w Krakowie.
Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Wyzwania, przed którymi stoi harcerstwo i dzisiejsi młodzi ludzie powodują, że już dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowania programu zlotu, który zainspiruje Was do działania i pokonywania wyzwań.
Program modułowy, życie codzienne w miasteczku zlotowym, koncerty, dyskusje, ceremonie – to unikalne doświadczenie, które jako uczestnik przeżyć można tylko raz w życiu!

Po jednej drużynie zlotowej z każdego hufca

Ten zlot jest świętem całego harcerstwa. Chcielibyśmy gościć na nim co najmniej po jednej 40-osobowej drużynie zlotowej z każdego hufca w Polsce.
Rekrutacja do udziału w zlocie odbywa się w każdej chorągwi ZHP i jest prowadzona przez Komendy Reprezentacji Chorągwi. Zlot adresowany jest do wszystkich grup członkowskich ZHP (zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, starszyzna).
Pełnoletnich wędrowników, starszyznę i instruktorów zapraszamy do przeżycia wyjątkowej przygody i służby jako Kadra Zlotu.

ELEMENTY PROGRAMU ZLOTU

CEREMONIE: Dzień otwarcia – Dzień Regonów – Dzień zamknięcia [zobacz]

MODUŁY: Źródło – Cywilizacja – Służba – Rozwój – Dziedzictwo – Natura [zobacz]

FREE-TIME: Dzień Regionów – Bulwary Zlotowe – Warta Stulecia – Wieczory na scenie – Centrum duchowe [zobacz]