DZIELNICOWE FESTYNY RODZINNE

Wrzesień to już tradycyjnie miesiąc festynów rodzinnych w różnych dzielnicach Mysłowic. Przez trzy kolejne weekendy miesiąca będziemy bawić się na festynach na Brzezince, Janowie oraz Wesołej.

Festyny rodzinne na dobre wpisały się w imprezowe kalendarze mysłowickich dzielnic. Po czerwcowych wydarzeniach na Morgach, Brzęczkowicach i Bończyku pora na kolejne, podczas których będzie można w rodzinnej atmosferze wziąć udział w licznych grach i zabawach, a także posłuchać muzyki na żywo.

Brzezinka Pierwszy z wrześniowych festynów odbędzie się 3 września na placu przy MOK Brzezinka (ul. Laryska 5). Będzie to już dziesiąty festyn rodzinny w tej dzielnicy. W programie imprezy znalazły się m.in występy przedszkolaków, turniej szachowy, konkurs plastyczny, a także koncert Happy Big Band, czyli orkiestry dętej KWK Mysłowice-Wesoła. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Janów Odbywający się 10 września przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe (ul. Cegielniana 7a) festyn rozpocznie się o godzinie 16:00, choć wydarzenia towarzyszące tej imprezie rozpoczną się już dzień wcześniej. 9 września odbędzie się Turniej Skata i Szachów, natomiast w dniu festynu o godzinie 10:00 rozpocznie się rajd rowerowy do rezerwatu „Las Murckowski”. Podczas samego festynu będziemy mogli m.in zobaczyć występy przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, a także usłyszeć muzykę na żywo w wykonaniu Kapeli Mikuła oraz zespołu Claudia i Katarzyna Chwołka. Na janowskim festynie warto pozostać do wieczoru, ponieważ o godzinie 20:30 zostanie zaprezentowany Fireshow w wykonaniu aktorów mysłowickiego Teatru Dawka Śmiertelna.

Wesoła Ostatni w tym roku festyn rodzinny zostanie zorganizowany 17 września na boisku Górnika Wesoła (ul. Sportowa 2). Będzie to impreza obfitująca w dużą ilość muzyki. Festyn otworzy koncert Orkiestry Dętej KWK Mysłowice-Wesoła, następnie będziemy mogli usłyszeć muzykę na żywo w wykonaniu zespołów Tex i Rebelia. Imprezę zakończy koncert Mirosława Jędrowskiego. Oprócz koncertów podczas festynu będzie można zobaczyć także m.in fireshow w wykonaniu aktorów Teatru Dawka Śmiertelna oraz pokazy sztuk walki i samoobrony. W czasie festynu będą także odbywać się liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Post Author: Kamil Żak