Elektroniczne wypełnianie deklaracji członkowskiej

Czuwaj!

25 maja 2018 roku weszła w życie „Ogólne rozporządzenie o ochronie danych” tzw. RODO. Obowiązuje ono nas również w ZHP m.in. podczas zbierania deklaracji członkowskich naszych zuchów, harcerzy i wędrowników. Główna Kwatera ZHP, aby ułatwić rodzicom i opiekunom wypełnianie deklaracji utworzyła eDeklarację, czyli elektroniczny odpowiednik papierowej deklaracji, którą do tej pory zbierał osobiście każdy drużynowy. Aby ją wypełnić należy wejść na stronę https://deklaracja.zhp.pl/ i postępować zgodnie z instrukcjami. Znajdziemy tam 2 warianty deklaracji, dla nowych członków oraz dla członków już należących(którzy już wypełnili papierową wersję, lecz muszą uzupełnić ją o ustalenia zgodne z RODO). Po wypełnieniu, deklaracja dotrze do gromady/drużyny oraz hufca i będzie równoważna deklaracji papierowej. Oczywiście wersje papierowe deklaracji nadal są ważne, lecz wymagana jest ich nowa wersja tj. zgodna z RODO.

Gorąco zachęcamy do korzystania z tej opcji, ponieważ pozwala na bezproblemowe wypełnienie deklaracji z domu oraz dba o środowisko zmniejszając ilość zużytego papieru.

Post Author: Kamil Żak