FORUM KOMUNIKACJI I PROMOCJI

„Nawet, kiedy wydaje ci się, że patrzysz szeroko – patrz jeszcze szerzej.”

Powyższe słowa Roberta Baden-Powella są idealnym mottem dla każdego harcerza. Powinniśmy się rozwijać, a po każdym zdobytym celu, wyznaczać sobie wciąż nowe. Idąc tym tropem, Zespoły Informacji i Promocji z całej Chorągwi Śląskiej wybrały się na Forum Komunikacji i Promocji, by poszerzać swoją wiedzę, które odbywało się aż.. w Gdańsku!

Dość długa podróż nie była dla nas żadną przeszkodą – dokładnie 20 maja 2017 roku stawiliśmy się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. A jak się okazało, mimo tak wielkiej odległości, pojawiliśmy się w bardzo licznym gronie – stanowiliśmy aż 21% uczestników. Reprezentowaliśmy hufce ziemi gliwickiej, rybnickiej, częstochowskiej czy lublinieckiej.

Na wspomnianym szkoleniu rozmawialiśmy o kierunkach promocji ZHP – treścią, budową i formą założeń, które chcemy wysyłać w świat. Wizerunek harcerstwa od lat jest pielęgnowany, znamy swoje wartości, które płyną ze słów Przyrzeczenia czy Prawa Harcerskiego, ale czy jednak potrafimy świadomie i spójnie to przekazać? Stoi przed nami ogrom możliwości, które musimy nauczyć się wykorzystywać – mówić śmiało o działalności, ale pamiętając przy tym, aby dążyć do postawionego na początku życia harcerskiego ideału.

Od godziny 11:00 do 18:00 analizowaliśmy swoje dotychczasowe posunięcia, ale przede wszystkim rozmawialiśmy o nowych; o zmianach, które chcemy wprowadzić, by dotrzeć do każdego. Podczas Forum każdy z nas stał się zmianą – znaleźliśmy się przecież w gronie osób odpowiedzialnych za promocję z całej Polski. Wymiana doświadczeń w tak dobrym i zaangażowanym towarzystwie z pewnością zaowocuje w każdym z nas w najbliższym czasie. W końcu dalej tkwimy w założeniu „Chorągiew Śląska silna siłą swoich instruktorów”!

Jedno jest pewne – nie bójmy się poszerzać swoje horyzonty, nawet gdy miejsce lub forma wydają się absurdalne.

Redaktorka Hufca ZHP Lubliniec

druhna Paulina Kędzia

Post Author: Kamil Żak