HAL SIAMOSZYCE 2016- DZIEŃ 6

OBÓZ HARCERSKI
Dzisiejszy poranek nasi harcerze spędzili poznając techniki pierwszej pomocy. Każdy zastęp miał za zadanie wybrać swojego sanitariusza. Młodzi harcerze uczestniczyli w ratowaniu powstańców. Musieli opatrzyć rany postrzałowe i przenieść poszkodowanego w bezpieczne miejsce na prowizorycznych noszach. Po obiedzie harcerze, a bardziej harcerki miały okazję wypleść sobie kolorowe warkoczyki, a następnie wszyscy poszli pośpiewać  powstańcze piosenki. Wieczorem odbyły się zajęcia z markowania oraz budowy broni prowadzone przez Fundację „Horyzont Zdarzeń”. Po powrocie do obozowiska wszyscy mogli uczestniczyć we wspólnym oglądaniu filmów w kinie polowym lub mogli po prostu iść spać. /sam. Elżbieta Bała, 14 DH Feniks

DSC_0551 DSC_0511 DSC_0477 DSC_0530 DSC_0469 DSC_0366 DSC_0400 DSC_0461

KOLONIA ZUCHOWA
Od dziś nasze zuchy są już prawdziwymi Rycerzami! Ale po kolei… Kamil miał dziś urodziny- nie obyło się oczywiście bez cukierków i podrzucania. Fajnie mieć urodziny z nami, zawsze jest coś słodkiego i mnóstwo uśmiechów. Potem był turniej rycerski, który miał zweryfikować czy nasze drużyny w ogóle nadają się na rycerzy. Trzeba było między innymi odgadnąć wyłącznie za pomocą dotyku co schowano w torbie, trafić ringo w miejsce najbardziej punktowane czy ułożyć z posiadanych na chwilę obecną ubrań długiego węża. Oczywiście obie drużyny (dziewczynki i chłopcy) przeszli trasę w przewidzianym czasie, w związku z czym już chwilę później przy udziale Rycerza Zawiszy Czarnego wszyscy złożyli przysięgę przy płonącym mieczu. Dodatkową atrakcją dnia była Pani Angelika, a dokładniej pisząc- plecione przez nią kolorowe warkoczyki- nawet męska kadra je ma! Za urozmaicenie dnia oraz śliczne warkoczyki jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Po obiedzie niestety pomogą trochę się zepsuła (podczas kiedy od rana mieliśmy tu niemalże upał), w związku z czym po nieco przedłużonej ciszy poobiedniej wyruszyliśmy na polanę by grać w Jugger’a oraz walczyć z sobą indywidualnie. Oczywiście jak zwykle dzieciaki były przeszczęśliwe, dlatego tak świetnie się bawiły. Dzisiaj był też pierwszy dzień odwiedzin naszych małych harcerzy. Przyjechali rodzice oraz dziadkowie, którzy zabrali naszych radosnych podopiecznych na wycieczkę po okolicy. W związku z powyższym przypominamy zatem rodzicom, którzy chcieliby odwiedzić swoje dzieci, że oczywiście jutro, tj niedziela też jest taka możliwość. Serdecznie zapraszamy wszystkich- dzieciaki na pewno się ucieszą! ; )Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w ognisku, gdzie poza kilkoma piosenkami zagranymi przez druha Jakuba bawiliśmy się oraz skakaliśmy ponad ogniem, by udowodnić nasze męstwo i odwagę. To było coś! Na wieczór zanim wspólnie pożegnaliśmy dzień druh Michał uraczył nas jeszcze pokazem ogniowych poi, który przybiegły oglądać nawet harcerze z innego obozu! To był bardzo emocjonujący dzień, dobranoc!

DSC_0023 DSC_0083 DSC_0109 DSC_0088 DSC_0121 DSC_0137 DSC_0152 DSC_0168 DSC_0226 DSC_0309 DSC_0324 DSC_0343

Post Author: Kamil Żak