HAL SIAMOSZYCE 2016- DZIEŃ 8

Dziś mija 72 rocznica Powstania Warszawskiego, w związku z czym o godzinie 17:00 uczciliśmy to minutą ciszy.

DSC_0034 DSC_0289 DSC_0305 DSC_0351DSC_0364 DSC_0470 DSC_0069 DSC_0281

OBÓZ HARCERSKI
Dzisiejszy dzień jest dniem wyjątkowym dla wszystkich. To właśnie w taki dzień jak dzisiaj, siedemdziesiąt dwa lata temu wybuchło najsławniejsze polskie powstanie- Powstanie Warszawskie. Zdarzenie to pochłonęło wiele istnień  i jest bardzo ważnym elementem naszej historii oraz świadomości patriotycznej, dlatego chcieliśmy je uczcić w wyjątkowy sposób. Od samego rana trwała całodniowa gra powstańcza, podczas której każdy z zastępu musiał wykonać wiele zadań, aby powstanie mogło dojść do skutku. O historycznej godzinie „W” odbył się apel, podczas którego zebrała się cała baza harcerska. Po uroczystym apelu nastąpił ciąg dalszy gry, a wieczorem obrzędowe ognisko, podczas którego każdy mógł się wypowiedzieć jak by się widział 72 lata temu. Gdy ognisko dobiegło końca, przy ogniu pozostała wyłącznie 4 ŚDH Agricola i wtedy nastąpiło przeczytanie najnowszego rozkazu komendanta Hufca Mysłowice oraz przekazanie drużyny z rąk przewodnik Natalii Śledziony na ręce ćwika Jakuba Gandyk. Były łzy, radość, życzenia powodzenia oraz prośba o częste odwiedziny. A na koniec zaśpiewano- już pod dowództwem nowego drużynowego- jeszcze kilka piosenek przy gitarze. To były udane 4 lata i oczywiście czekamy na kolejne. Powodzenia!

DSC_0519 DSC_0467 DSC_0459 DSC_0065

KOLONIA ZUCHOWA
Po śniadaniu odbył się apel, na którym przyznaliśmy wszystkim wcześniej zdobyte sprawności, między innymi aktor/aktorka, charakteryzator/charakteryzatorka, dekorator/dekoratorka. Zuchy rozpoczęły dziś także próbę na otrzymanie sprawności milczka i papużek nierozłączek. O ile w pierwszej sprawności już po 3h wszyscy śmiałkowie odpadli, o tyle w drugiej przetrwało więcej par. Dalej był poranek legend- gra polegała na odnalezieniu- na podstawie otrzymanej mapy ukrytych części legendy, którą należało skompletować i przeczytać w swoich domkach. Następnie, na podstawie przeczytanej legendy należało ułożyć scenariusz przedstawienia teatralnego. Zuchy miały za zdanie nie tylko ułożyć dialogi, ale także scenografię, rekwizyty, stroje czy oprawę muzyczną. Do najlepszego przygotowania przedstawień były potrzebne także plakaty ilustrujące zamek czy las, w związku z czym poza nauką kwestii należało także farbami malować odpowiednie widoki. Po południu odbył się turniej teatrów, na którym oba zespoły przedstawiły swoją wcześniejszą pracę. Było dużo śmiechu, a potem oklasków. Magia! O godzinie 17:00, zaraz po apelu mundurowym miał miejsce uroczysty apel upamiętniający Powstanie Warszawskie. Później uczyliśmy się tańca rycerskiego oraz mieliśmy wspólne z Hufcem Rybnik pląsowisko. Dzień jak zwykle zakończyliśmy iskierką dobrych serc.

DSC_0281 DSC_0497 DSC_0123 DSC_0142

Post Author: Kamil Żak