HARCERSKI FE4STIWAL KULTURY I MARYNISTYKI

Druhny i Druhowie,

Szanta zawsze dobrze się miała w Bytomiu i to nie tylko za sprawą wywodzących się z naszego miasta zespołów tworzących w tym stylu, ale też pielęgnujących żeglarskie tradycje harcerzy. 18 marca już po raz ósmy bytomski hufiec zaprasza do Beceku na Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki.

W przeglądzie twórczości marynistycznej wezmą udział gromady zuchowe, drużyny harcerskie i wędrownicze, nieprzetartego szlaku nie tylko z Bytomia, ale całego Śląska. Zadaniem uczestników będzie wykonanie po jednym utworze do każdego z konkursów w danej kategorii wiekowej.

W tym roku festiwal rozpocznie się o 9.00 występami grup Nieprzetartego Szlaku. W dalszej części imprezy na scenie zaprezentują się najmłodsi uczestnicy – zuchy. Gwiazdą tegorocznego festiwalu jest zespół Klang. Rzeszowska formacja grająca szanty i piosenki żeglarskie we współczesnych aranżacjach a capella, wystąpi o 15.30 w Beceku.

Organizatorzy festiwalu pomyśleli również o druhach i druhnach, który od muzyki wolą poezję. Konkurs poetycki „Moje Harcerstwo w wersach poezji” polega na napisaniu wiersza lub fraszki na temat Harcerstwa w odczuciach autora bądź na tle jego drużyny.

Prace będę prezentowane w dniu festiwalu na formacie A3, przed wejściem do sali widowiskowej Beceku.

plakat_zhp6

Post Author: Kamil Żak