HARCOMANIA

Czuwaj!

Komenda Hufca ZHP Mysłowice  ma zaszczyt zaprosić wszystkich harcerzy z Mysłowic i okolicznych miast na Harcerski Festiwal Kultury „Harcomania”2018.

Ten rok jest szczególnie ważny dla harcerzy z naszego hufca, ponieważ wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach Obchodów 95-lecia istnienia naszego hufca oraz 30-lecia nadania imienia „Bojowników o Polskość Śląska” .

Rok 2018 wyróżnia się także dla całej naszej organizacji, ponieważ obchodzi już setne urodziny i senat ustanowił Rok 2018 – Rokiem Harcerstwa!

Harcomania odbędzie się pod tematem :

Chcemy śląską ziemią czarną,

żyć na co dzień, o niej śnić…”

Spróbujmy dostrzec na naszych ulicach ogień śląskiej ziemi, jej prawdziwe czarne serce.

Harcomania jest wydarzeniem, które w zamyśle powinno inspirować, otwierać harcerzy na kulturowe sfery naszej krainy łagodności. Podobnie i w tym roku chcielibyśmy, aby każdy z Was zaczerpnął odrobiny jedności z naszą czarną kulturą. Aby każdy poznał tradycyjne kolory, pieśni, sposoby dnia codziennego. Aby każdy stał się dumny ze śląskiego pochodzenia. I wreszcie, aby każdy znał bohaterów dorastających pośród czerwonej cegły, pomników powstańczych i ślunskiej Godki.

Najważniejsze informacje:

Termin:

16-18.03.2018r.

Lokalizacja:

Nocleg :

MOSiR Mysłowice

Powstańców 23, 41-400 Mysłowice

Występy, Gala :

Mysłowicki Ośrodek Kultury

Ul. Grunwaldzka 7, 41-400 Mysłowice

Organizatorzy:

Komenda Hufca ZHP Mysłowice

4. ŚDH “Agricola”

Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach

Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach

Sztab:

Komendant : pwd. Natalia Śledziona

Z-ca Komendanta: ćw. Jakub Gandyk

Finansista : phm. Paweł Laufer

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2018r.!

Wszystkie szczegółowe informacje w REGULAMINIE HFK  „HARCOMANIA” 2018.

WZÓR ZGŁOSZENIA

Do zobaczenia!