HAZ WAPIENICA 2017- DZIEŃ PIERWSZY

Cóż za cudowne wydarzenie!Wielkimi krokami nadeszły ferie, a wraz z nimi “Gwiezdna Akcja Zimowa” hufca Mysłowice. To właśnie wczorajsze popołudnie, a później wieczór oficjalnie rozpoczęły tegoroczne Zimowisko. Po przyjeździe do Ośrodka Harcerskiego mieszczącego się w Wapienicy, po zakwaterowaniu i zjedzeniu pysznej kolacji mogliśmy ruszyć pełną parą z zajęciami!

W czasie tego tygodnia będziemy podróżować po całym wszechświecie, ale nie udałoby się to bez… statków kosmicznych! Dlatego też wczorajszego wieczoru każdy zastęp musiał stworzyć swój unikatowy eco-statek, którym przemieszczanie się po kosmosie będzie o niebo łatwiejsze.

Przed pójściem spać odbył się jeszcze kominek, który rozpaliła najjaśniejsza gwiazda naszego Zimowiska, czyli druhna komendant : ) Mieliśmy okazję jeszcze trochę pośpiewać, a także nauczyć się piosenki “Gwiazdy” będącej tegorocznym drogowskazem podczas HAZu. /Monika Kocur

DSC_0104 DSC_0050 DSC_0047 DSC_0101

Nie zapominamy także o rozpoczętym wczoraj kursie drużynowych! Kursanci od razu zabrali się za naukę, która da im porządne fundamenty do bycia fantastycznymi drużynowymi. Trzymamy za wszystkich mocno kciuki!

IMG_2198 IMG_2180 IMG_2191 IMG_2202

Post Author: Kamil Żak