HFK HARCOMANIA 2017 – DZIEŃ DRUGI I TRZECI

Drugi dzień zajęć rozpoczął się od spotkania z Panem Jackiem Parisem, znanym mysłowiczaninem, który dwa lata temu wraz z żoną dopłynął z Przemszy do francuskiej Sekwany, wprost pod Wieżę Eiffla. Pan Jacek opowiedział o swojej podróży, o sytuacjach śmiesznych i trudnych, o przygotowaniach oraz kolejnych planach. Mamy nadzieję, że nasze dzieciaki oraz instruktorzy wezmą przykład z Kayak Paris Team nie tylko pod względem sportu, ale także pod względem motywacji i dążenia do celu.

Kolejne zajęcia warsztatowe odbywały się już w mniejszych grupach- uczestnicy mieli do wyboru: rękodzieło artystyczne z Panią Marią Inglot-Gonerą, warsztaty plastyczne z Panią Elżbietą Taborek, zajęcia muzyczne prowadzone przez Panią Karinę Krachowiecką, rękodzieło wielkanocne z Panią Heleną Biśta, świąteczne eko-stroiki których uczyła Pani Maria Początek, warsztaty kuglarskie z Jakubem Radwańskim, warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa Roberta Słomę oraz warsztaty krawieckie z Panią Haliną Pioskowik. Wszystkie zajęcia cieszyły się wysokim zainteresowaniem oraz zaangażowaniem w pracę, zatem nie ma wątpliwości, że za kilka lat nasi uczestnicy sami będą prowadzić podobne zajęcia jako ich eksperci ; )

Po południu przyszedł czas na kolejne zmagania uczestników- tym razem w Festiwalu Piosenki, podczas którego wszystkie drużyny wykonywały dwa utwory- jeden harcerski i drugi dowolny- jednak oba musiały spełniać kryterium tematyczne tegorocznego Festiwalu. Uczestnicy w swoich przygotowaniach wykorzystywali różne techniki: choreografię, półmrok, elementy teatru oraz uzdolnienia muzyczne. Podczas konkursu piosenki odbyła się także wystawa prac dostarczona w ramach Konkursu Plastycznego uczestników. Na chwilę obecną wystawa prac znajduje się we foyer MOKu, jednak już niedługo będzie także dostępna do obejrzenia w Quick Parku.

Wszystkie trzy konkurencje, tj Konkurs Plastyczny, Festiwal Piosenki oraz Turniej X Muzy były oceniane przez Jury składające się z: Joanny Ratajczak– kierownika działu animacji Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Joanny Frysztackiej– radnej Rady Miasta Mysłowice, Róży Brzeskiej– zwyciężczyni zeszłorocznego “Mysłowice Mają Talent”, Michała Grzeszkowiaka- komendanta naszego hufca oraz wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu (gdyż nasza publiczność również mogła wybrać najlepszą drużynę Harcomanii).

Wieczorem rozpoczął się się Koncert Galowy, na który czekali wszyscy: organizatorzy, uczestnicy, rodziny uczestników, nasze jury oraz zaproszeni goście: Mateusz Grobelny z Firmy Stobud- Fachowy Sąsiad, Monika Adamek-Tuszyńska– dyrektor Mysłowickiego Domu Kultury oraz Wojciech Król– poseł na Sejm RP. W końcu stało się- po kilku tygodniach przygotowań oraz dwudniowej rywalizacji znamy wyniki!

1 Grand Prix: 4 ŚDH Agricola– harcerze starsi
2 Grand Prix: Próbna Gromada Zuchowa Niedźwiadki Uszatki
3 Grand Prix: 4 ŚDH Agricola- harcerze młodsi
Turniej X Muzy: Próbna Gromada Zuchowa Niedźwiadki Uszatki
Festiwal Piosenki: 4 ŚDH Agricola- harcerze starsi
Konkurs Plastyczny: 13 Wielopoziomowa Drużyna Fantastyczni
Nagroda Publiczności: 4 ŚDH Agricola- harcerze młodsi

niemniej brawa należą się wszystkim uczestnikom (a szczególnie drużynowym), gdyż bez Waszego udziału i zaangażowania Festiwal nie miałby możliwości istnieć!
21 MDH Ignis, 41 DH Sokoły, 5 DW Niezgodni, 2 DH Magiczni, 14 DH Feniks
be er a wu o!

Tegoroczną Galę HFK Harcomania 2017 uświetniła Szkocka Trupa: która zwykle jest triem, a czasem kwartetem, bywa, że rozrasta się do kwintetu, ale można też posłuchać ich jako duetu. Luźny projekt muzyczny, w którym biorą udział muzycy folkowi znani bardziej z innych zespołów. Skład Szkockiej Trupy to otwarta formuła artystyczna, ale najczęściej jest to trio: Henryk Czekała „Szkot” (na co dzień lider grupy Mechanicy Shanty, a jeszcze wcześniej współzałożyciel innej legendy sceny folku morskiego, Ryczących Dwudziestek.) – śpiew, gitara, Kamil Piotrowski – mandolina, chórki oraz Jacek Kądziołka – bas akustyczny, chórki. Harcerze oraz mysłowiczanie ponad godzinę bawili się przy dźwiękach wspaniałych szant, które umacniała fantastycznie ustrojona scena przygotowana przez naszą komendant imprezy: hm. Annę Berzowską, prywatnie zapaloną żeglarkę ; )

Należy również głośno powiedzieć, że tegoroczna impreza nie odbyłaby się bez wsparcia współorganizatorów: Miasta Mysłowice z Prezydentem Edwardem Lasokiem na czele, Mysłowickiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Arturem Madalińskim, Młodzieżowego Domu Kultury z dyrektor Moniką Adamek-Tuszyńską, MOSiRu prowadzonego przez dyrektora Bartłomieja Gruchlika oraz Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich z dyrekcją: Justyną Wojak oraz Mirosławą Styczeń.

To jednak nie koniec podziękowań! Zostaliśmy także wsparci przez naszych sponsorów: Stobud- Fachowy Sąsiad, Quick Park Mysłowice z dyrektor Eweliną Oleksy oraz Firma Wikoss. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!

Harcerski Festiwal Kultury “Harcomania” 2017 zakończył się w niedzielę pożegnalnym apelem, po którym wszyscy uczestnicy oraz organizatorzy rozeszli się do domów (odespać?). W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia: komendant: hm. Anna Berzowska, zastępca komendanta: pwd. Natalia Śledziona, oboźny: ćw. Jakub Gandyk, finansista: dh. Aleksandra Lis, prowadzący dream team: sam. Natalia Kocur & odkr. Michał Gandyk, wszystkim osobom prowadzącym warsztaty, a także członkom sztabu: phm. Wojciechowi “Gofrowi” Godoniowi- odpowiedzialnemu za porządek w miejscu naszego zakwaterowania i nadwornemu kamerzyście oraz pwd. Tomaszowi Kaniowskiemu, dzięki któremu mogliśmy gościć na deskach mysłowickiej sceny Szkocką Trupę. Bardzo dziękujemy!!!

Link do galerii na portalu facebook: OBEJRZ MNIE!

Post Author: Kamil Żak