HFK HARCOMANIA 2017 – DZIEŃ PIERWSZY

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Wisły, dlatego też tegoroczny Harcerski Festiwal Kultury “Harcomania” zorganizowany został pod hasłem “O, dobra rzeko, o, mądra wodo”. Gromada zuchowa oraz drużyny harcerskie i wędrownicze od kilku tygodni przygotowywały się, aby wziąć udział w Festiwalu i zaprezentować się w trzech kategoriach: Turnieju X Muzy, Konkursie Plastycznym oraz Festiwalu Piosenki. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku gościmy także jedną drużynę spoza naszego hufca, a jest to 13 Drużyna Wielopoziomowa “Fantastyczni” z Zabrza. Bardzo się cieszymy z uczestnictwa “Fantastycznych” w naszej imprezie i mamy nadzieję, że nie zapomną o nas także w przyszłym roku :- )

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie- od apelu w miejscu zakwaterowania tj. w Zespole Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach, na którym druhna komendant HFK Harcomanii hm. Anna Berzowska powitała wszystkich uczestników (108 osób!) oraz pokrótce omówiła harmonogram zajęć na najbliższe dni. Jeszcze tego samego dnia uczestnicy mogli stanąć w szranki podczas Turnieju X Muzy, który dzięki współpracy z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury miał miejsce w MOKu w przy ulicy Grunwaldzkiej 7, a dzieciaki siedząc w fotelach i oglądając filmy na dużym ekranie czuły się jak w kinie. Po dość krótkim, acz wyczerpującym wieczorze nastała cisza nocna i wszyscy posnęli.

Poniżej prezentujemy linki do filmów przygotowanych przez naszych uczestników. Miłego oglądania!

14 DH Feniks
4 ŚDH Agricola- harcerze
4 ŚDH Agricola- harcerze starsi
13 Wielopoziomowa Drużyna “Fantastyczni”
Próbna Gromada Zuchowa “Niedźwiadki Uszatki”
 5 DW Niezgodni & 41 DH Sokoły jako “Niezgodne Sokoły”

Post Author: Kamil Żak