I HARCERSKA NOC MUZEÓW HUFCA LUBLINIEC

19 maja 2017r. Komisja Historyczna Hufca Lubliniec, przy wsparciu Komendy Hufca i Kręgu Instruktorskiego zorganizowała I Harcerską Noc Muzeów. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu i trwała od 20 aż do 2 w nocy. Uczestniczyło w niej prawie 50 harcerzy i instruktorów Hufca Lubliniec. Wzięli oni udział w 7 specjalnie przygotowanych dla nich panelach. Zwiedzili Muzeum Edyty Stein. Od druha Krzysztofa Zbaczyniaka i druhny Małgorzaty Ożarowskiej dowiedzieli się jak powstawała Harcerska Stanica Turystyczna w Kokotku i jak wyglądało w tym czasie życie harcerskie na obozie. Dzięki uprzejmości pani Sylwii Kanclerz, zapoznali się z historią 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty i mieli możliwość poznania zbiorów Izby Tradycji Pułku. Druh Angelo Korzekwa zabrał wszystkich uczestników w podróż przez morza i oceany – opowiadając o drugiej swojej życiowej pasji (pierwsza to harcerstwo) jaką jest żeglarstwo,a druh Bartek Zbaczyniak opowiedział o pamiątkach jakie pozostawili po sobie harcerze naszego Hufca na przestrzeni prawie 100 lat.Wraz z członkami Kręgu Instruktorskiego, wszyscy biorący udział w “Nocy” – wybrali się na nocny spacer po Lublińcu, ścieżkami przedwojennych harcerzy – co zaowocowało zdobyciem Nocnej Harcerskiej Odznaki Turystycznej. Wreszcie, dzięki wsparciu wydawnictwa Egmont i państwa Marty i Michała Dzyzga harcerze i harcerki, zapoznali się z możliwością wykorzystania gier planszowych podczas zbiórek, oraz zagrali w grę, której bohaterami byli kultowi harcerze: Tytus, Romek i Atomek. Wszystko przeplatała piosenka harcerska, a na głodnych wędrowców czekał – pyszny bigos. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w zorganizowaniu tej imprezy – pierwszej takiej w Lublińcu : ) Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok:) Czuwaj!

Autor: Bartek Zbączyniak

1 2 5 6

Post Author: Kamil Żak