iTVM.pl: Harcerski weekend w Mysłowicach

iTVM.pl

Zuchy, drużyny harcerskie i wędrownicze spotkały się w Mysłowicach na Harcerskim Festiwalu Kultury “Harcomania”.

Jego tegoroczna edycja przebiegała pod pod hasłem „O, dobra rzeko, o, mądra wodo”, z uwagi na to, że 2017 ogłoszony został Rokiem Wisły.

Festiwal odbywał się w Mysłowicach od 7 do 9 kwietnia. Dzieci uczestniczyły w tym czasie w warsztatach tematycznych z Jackiem Parisem z Kayak Paris Team, poznawały rękodzieło, wzięły udział także w warsztatach plastycznych i muzycznych. Fotografia, kuglarstwo, krawiectwo – także z tych dziedzin odbyli warsztaty.

Podczas festiwalu harcerze mieli okazję zaprezentować się w trzech konkursach:

  • Turnieju X Muzy;
  • Konkursie Plastycznym;
  • Festiwalu Piosenki.

Wszystkie konkursy, w jakich wzięła udział młodzież, były oceniane przez jury składające się z:
Joanny Frysztackiej – radnej Rady Miasta Mysłowice, Joanny Ratajczak – kierownika działu animacji Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Róży Brzeskiej – zwyciężczyni zeszłorocznego „Mysłowice Mają Talent”, pwd. Michała Grzeszkowiaka – komendanta Hufca ZHP Mysłowice oraz wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu, którzy decydowali w ramach Nagrody Publiczności.

W ramach imprezy odbył się także Koncert Galowy, w którym udział wzięli zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Wojciech Król, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Monika Adamek -Tuszyńska oraz Mateusz Grobelny z Firmy “STOBUD -Fachowy Sąsiad”.

Wyniki prezentują się następująco:

  • 1 Grand Prix: 4 ŚDH Agricola – harcerze starsi
  • 2 Grand Prix: Próbna Gromada Zuchowa Niedźwiadki Uszatki
  • 3 Grand Prix: 4 ŚDH Agricola – harcerze młodsi

Turniej X Muzy: Próbna Gromada Zuchowa Niedźwiadki Uszatki
Festiwal Piosenki: 4 ŚDH Agricola- harcerze starsi
Konkurs Plastyczny: 13 Wielopoziomowa Drużyna Fantastyczni
Nagroda Publiczności: 4 ŚDH Agricola- harcerze młodsi

Tegoroczną Galę HFK “Harcomania ‘2017” uświetniła Szkocka Trupa [link], jej skład to otwarta formuła artystyczna, ale najczęściej występuje trio: Henryk Czekała „Szkot”, Kamil Piotrowski oraz Jacek Kądziołka. Harcerze i mysłowiczanie ponad godzinę bawili się przy dźwiękach wspaniałych szant.

Autor: Materiał nadesłany Aleksandra Lis – ZHP Mysłowice – 14 kwietnia 2017
Oryginalny tekst [czytaj]

Post Author: Kamil Żak