iTVM.pl: Harcomania 2015 – festiwal kultury harcerskiej w Mysłowicach.

iTVM.plW Mysłowickim Ośrodku Kultury odbył się festiwal kultury harcerskiej. Harcerze i zuchy z Mysłowic rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: festiwal piosenki, turniej teatrów i w konkursie plastycznym. Jednak w środowisku harcerzy to nie rywalizacja jest najważniejsza, dlatego “Harcomanii” towarzyszyły także warsztaty artystyczne i projekcje filmowe.

Temat tegorocznej imprezy były słowa: „Wędrówką jedną życie jest człowieka”. Edward Stachura w swoich wierszach często zmagał się z ludzkim losem, niełatwym życiem: „Idzie wzwyż, idzie w niż…” – takie jest nasze życie: raz nam się coś udaje, wygrywamy na loterii, zdajemy egzaminy, innym razem rzuca nas ukochana osoba, odchodzi ktoś bliski, a my wpadamy w chandrę… A harcerze, dążąc do życia w zgodzie z Prawem Harcerskim, zwracają uwagę na zmaganie się ze swoimi słabościami podczas osobistej wędrówki – swojego życia.

Wędrówka to również po prostu wędrowanie, podróżowanie, poznawanie okolicy, świata, które od lat towarzyszą harcerzom. Wędrując dążymy do rozwijania siły swojego ciała, ducha i umysłu. Wędrówka nie jest jedynie wysiłkiem fizycznym, ale również sposobem na relaks, wytłumienie emocji, czy spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi.

Organizatorami tegorocznej Harcomanii był Hufiec ZHP w Mysłowicach, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz ŚDH „Agricola”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Edward Lasok.

Trzydniowe święto harcerstwa zakończyła uroczysta gala w Mysłowickim Ośrodku. Tego dnia poznaliśmy zwycięzców harcerskich zmagań. Harcerzom pogratulował Wojciech Król, dyrektor gabinetu marszałka województwa, równocześnie życząc energii do kolejnych działań.

Nagrodzeni w “Harcomanii ‘2015”:

GRAND PRIX:

  • Zastęp zuchowy „Niebieskie Ślady” 4 ŚDH Agricola
  • 16 MDH „Czarne Strzały
  • 1 ŚDH „Albatrosy

TURNIEJ TEATRÓW: Zastęp zuchowy „Niebieskie Ślady” 4 ŚDH Agricola

KONKURS PIOSENKI: 35 MDH „Enigma

PRACA PLASTYCZNA: 2 IDH „Magiczni

NAGRODA DLA NAJLEPSZEJ PUBLICZNOŚCI: PDH „Fenix

AutorSylwia Żygłowicz – iTVM.pl – 24 marca 2015
Oryginalny tekst [czytaj]

Post Author: Kamil Żak