KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W CHEŁMIE ŚLĄSKIM

Gimnazjum im. Karola Miarki w Chełmie Śląskim ma w tradycji organizować Kiermasz Świąteczny. Także w tym roku nie mogło zabraknąć przedświątecznego przedstawienia.

W dniu 17 grudnia na organistówce obok kościoła odbył się V Kiermasz Świąteczny, którego tematem było “Światło nadziei”. O 18:00 rozpoczęto od przemówienia pani dyrektor, powitania gości oraz podziękowania za trud pracy włożonej w organizację kiermaszu. Po przemowie nadszedł czas na właściwą część czyli spektakl, który opowiadał historię zranionego Anioła. Anioł pragnął pomagać ludziom ale inni aniołowie nie podzielali jego chęci pomocy dlatego wyruszył w samotną podróż na Ziemię w celu niwelowania zła i szerzenia dobra. Podczas podróży podsłuchał rozmowę świec: wiary, miłości i pokoju. Świece opowiadały sobie o tym, że ludzie o nich zapominają, przez co gasną. Anioł chciał temu zapobiec, dlatego zmieniał serca ludzi postępujących źle w taki sposób, aby ich uczynki były dobre. Niestety jednak Anioł szybko się przekonał, że nie wszyscy ludzie są dobrzy. Pewnego dnia ktoś zauważył Anioła i ludzie rzucili się na niego, wykrzykując swoje żądania, atakując i niszcząc jego skrzydła przez co nie mógł wrócić do nieba. Na pomoc przyszedł mu drugi anioł który pomógł mu odzyskać nadzieję. Harcerze przynieśli obu Aniołom Betlejemskie Światełko Pokoju i dzięki temu udało się odpalić pozostałe świece, które wcześniej zgasły.

Oczywiście w spektaklu nie zabrakło pięknie wykonanych piosenek, wierszy czy poruszających tańców. Po zakończeniu goście zostali zaproszeni na kiermasz, na którym sprzedawano ozdoby i ciastka świąteczne wykonane przez uczniów gimnazjum. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek szkolnych na rok 2016.

Autor: dh. Elżbieta Bała, 14 DH Feniks

DSC_0069 DSC_0117 DSC_0111 DSC_0114

Post Author: Kamil Żak