MYSŁOWICCY HARCERZE ODEBRALI BŚP Z PIEKAR ŚLĄSKICH

Wczoraj nasi harcerze uczestniczyli w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Nasz hufiec reprezentowali członkowie 5 DW “Niezgodni”, 4 DH “Agricola” oraz 14 DH “Feniks” pod opieką druha Pawła Laufra. Światełko odebrali oni w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Nie było to miejsce przypadkowe- świątynia ta jest szczególnym miejscem kultu świętego Wincentego, patrona polskiego harcerstwa. Ceremonia rozpoczęła się pięknym przemówieniem jednej ze starszych druhen, która w dzieciństwie działała pod jego opieką. Następnie nastąpiła uroczysta msza, a po niej- przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju do poszczególnych hufców z rąk druhny komendant Chorągwi Śląskiej. Kiedy upragniony płomyk zapłonął w naszych lampionach, mieliśmy okazję wysłuchać świątecznego występu chóru “Arka”. W naszej obecności rozpalono również światła na przepięknie wystrojonej choince. Uczestniczyliśmy również w wielkiej “iskierce”, którą przeprowadziła druhna komendant chorągwi. Nieco zmarznięci, ale szczęśliwi powróciliśmy do Mysłowic nieco przed godziną 21:00, skąd w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów. /dh. Weronika Żurek

dsc_0016 dsc_0018 dsc_0024 dsc_0033 dsc_0038 dsc_0040 dsc_0045 dsc_0050 dsc_0053 dsc_0059 dsc_0071 dsc_0095

Post Author: Kamil Żak