NOCEK ZAPRASZA NA KURS TATERNICTWA JASKINIOWEGO

Wśród wielu klubów i organizacji działających na terenie Rudy Śląskiej w zakresie sportu i kultury fizycznej, działa również Rudzki Klub Grotołazów Nocek.W minionym roku klub obchodził 40-lecie swego istnienia. Nie rozczulając się specjalnie nad przeszłością, członkowie klubu coraz śmielej sięgają po nowe cele eksplorując nieznane dotąd jaskinie w Alpach, szukając nowych wyzwań w górach Chin i Omanu, a także mierząc się z nieprzewidywalnymi pod względem klimatu górami Islandii.

Od kilkunastu lat klub prowadzi kursy taternictwa jaskiniowego dla osób, które pragną rozszerzyć swoje kwalifikacje górskie, poznać techniki poruszania się po linie oraz bardziej zaawansowane możliwości ratownictwa w różnych sytuacjach w trudnym terenie. W trakcie kursu uczestnicy ćwiczą na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 7 w Wirku, wyjeżdżają w skałki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i biorą udział w co najmniej ośmiu akcjach do jaskiń w Tatrach w warunkach letnich i zimowych. Zajęcia prowadzą instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, którzy są także członkami Nocka.

Kurs jest okazją nie tylko do przeżycia pięknej przygody, ale przede wszystkim do opanowania wielu nowych umiejętności przydatnych w różnych okolicznościach, jak chociażby przy pokonywaniu trudnych szlaków, robotach wysokościowych a także w dyscyplinach pokrewnych. Oferta skierowana jest więc dla osób lubiących ciekawy sposób spędzania wolnego czasu a czasem sprawdzania się w ekstremalnych warunkach. – mówi Damian Szołtysik z klubu Nocek.

Dla zainteresowanych zebranie organizacyjne dotyczące organizowanego kursu odbędzie się 22 marca o godz. 19.00 w siedzibie klubu w Gimnazjum nr 7. Więcej informacji można znaleźć na stronie klubowej www.nocek.pl.

1

Post Author: Kamil Żak