HAZ WAPIENICA- DZIEŃ PIERWSZY

13 lutego, w bardzo deszczowy dzień, niektórzy harcerze z naszego hufca udali się na wyprawę do lodowej krainy. Po zbiórce pod halą widowiskową w Mysłowicach wyruszyliśmy w drogę i po okoły godzinie jazdy dotarliśmy do Bielska- Białej. Niestety dalszą, sprawną podróż uniemożliwiło nam ograniczenie tonażu na drogach prowadzących do bazy… na szczęście z pomocą przyszedł nam patrol policji, który dzielnie odeskortował nas do miejsca docelowego! Po wypakowaniu i zjedzeniu obiadokolacji przyszedł czas na pierwsze zajęcia, na których zastępy poznały cele naszej wyprawy na biegun północny, własnoręcznie szyły woreczki na kryształki oraz projektowały godło, które niebawem przylepiły na drzwi swoich pokoi. Gdy już wszystko było gotowe nadszedł długo wyczekiwany moment spotkania z Szamanem. Szaman za pomocą swych niezwykłych zdolności oraz mocy duchów zaczarowywał sakiewki, aby zbierane przez zastępy kryształy nie traciły swoich magicznych właściwości. Po absorbującym spotkaniu z magią zuchy i harcerze poszli się przygotować do spania. W tym czasie kurs zastępowych miał pierwsze zajęcia dotyczące obrzędowości i niebawem także poszedł się przygotowywać do spoczynku. Dzień zakończył się ciszą nocną około godziny 22:00.

dh. Elżbieta Bała, 14 DH Feniks

Post Author: Kamil Żak