PRZEDŁUŻENIE ZLOTU “GDAŃSK 2018” DO 16 DNI?

Bezpośrednio przez Zlotem ZHP “Gdańsk 2018” zastępy zlotowe mogą wziąć udział w Rajdzie Odkrywców 2018, testując nowe formy harcerskiej pracy, zwiedzając najciekawsze miejsca na Pomorzu, odkrywając sekrety tej krainy pod okiem ekspertów z Programowego Ruchu Odkrywców. Połączenie tych dwóch imprez to szansa na harcerskie wakacje życia!

Rajd Odkrywców 2018 odbędzie się w dniach 1 – 5 sierpnia na terenie Pomorza Gdańskiego. Finał rajdu będzie miał miejsce w Pucku, skąd 6 sierpnia rano osoby uczestniczące w Zlocie przejadą na Wyspę Sobieszewską. Pierwszego dnia rajdu będzie można zdeponować u organizatorów zlotowe bagaże, które zostaną przewiezione prosto do miejsca rajdowego finału w Pucku.

Dodatkowa składka zadaniowa na Rajd Odkrywców 2018 wynosi 119 zł od osoby  (obejmuje: noclegi w warunkach turystycznych, 1 ciepły posiłek każdego dnia rajdu, pamiątkową plakietkę rajdową, ubezpieczenie NNW).

Zgłoszenia trwają od 26 czerwca 2017 r., formularz dostępny jest pod adresem https://goo.gl/DFJJ3q

Więcej informacji na stronie odkrywcy.zhp.pl/ro18.html

W razie wątpliwości organizatorzy odpowiadają na pytania mailowo pod adresem odkrywcy@zhp.pl i telefonicznie pod numerem 791 609 234. 

Sześć powodów, dla których warto wybrać Rajd Odkrywców 2018:

WODA – włóczęga brzegiem morza, spacer na Rybitwiej Mieliźnie, spływy kajakowe w dół pomorskich rzek, wieczory przy ognisku nad kaszubskimi jeziorami, rejs po Zatoce Gdańskiej, finałowy apel na molo i wiele innych atrakcji związanych z najważniejszym żywiołem tego regionu;

ŚLEDZTWO – tropienie śladów, poszukiwanie świadków, odnajdowanie pamiątek, odkrywanie sekretów, wyjaśnianie zagadek związanych z dziesięcioma wybitnymi postaciami Pomorza, prześwietlanie ich życiorysów i ujawnianie ich prawdziwego, niekoniecznie pomnikowego oblicza

SUPERBOHATEROWIE – kampania prezentująca postać historyczną jako człowieka z krwi i kości, którego chce się poznać oraz da się lubić i podziwiać w XXI wieku

CIEKAWE MIEJSCA – największy zamek na świecie, największy ceglany kościół w Europie, ruchome wydmy, dom postawiony do góry nogami, zaginione miasta zalane przez morze i zasypane przez piasek, a nawet… muzeum akordeonów – poznaj niezwykłe atrakcje turystyczne Pomorza;

KASZUBI – język, którego nie rozumieją przybysze z innych części kraju, żywiołowe tańce, przepyszna kuchnia i bajeczne zdobienia – kultura kaszubska będzie nam towarzyszyła na każdym kroku

ZLOT ZHP – największa harcerska impreza tej dekady wystartuje nazajutrz po zakończeniu rajdu – prostu z Pucka możecie się przenieść na Wyspę Sobieszewską, by kontynuować harcerską przygodę w gronie przyjaciół poznanych na rajdowym szlaku, zacieśniając więzi, wspominając niedawne przygody i przedłużając bałtycką wyprawę do ponad dwóch tygodni.

Post Author: Kamil Żak