RELACJA Z HARCERSKIEGO FESTIWALU KULTURY „HHARCOMANIA”

W dniach od 11 do 13 października w Mysłowicach   Harcerski Festiwal Kultury„Harcomania” . W festiwalu dzieło udział 6 drużyn  to są:

• 77 Zagłębiowska Drużyna Wielopoziomowa „ Cometa”
  • 1 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Albatrosy”
  • 16 Mysłowicka Drużyna Harcerska “Czarne Strzały wędrujące o wschodzie i zachodzie słońca”
  • 35 Mysłowicka Drużyna Harcerska „Enigma”
  • 2 Integracyjna Drużyna Harcerska „Magiczni”
  • 4 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Agricola”
  •  Próbna Drużyna Wędrownicza  “Duchy”

harcomania  3  W piątek po przyjeździe drużyn i zakwaterowaniu i zjedzeniu kolacji   wszyscy poszliśmy do Mysłowickiego Ośrodka Kultury  na projekcje filmu  : „ Czarne Stopy „ i „ Ptaki Ptakom”

Po powrocie do miejsca zakwaterowania  koło 23  bo tak się    skończyły filmy . Został zrobiony apel informacyjny . W tym dniu odbyło się chustowanie  w   1 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Albatrosy” druhny  Justyna Siatka  Gratulujemy druhnie  i życzymy dalszych sukcesów .

W sobotę po pobudce oraz zjedzeniu śniadania – około 10:00 rozpoczęły się przeglądy teatrów. W przerwach występowali tancerze ze szkoły tańca „WIR” Aleksander Lozinszek i Barbara Błażek. Po skończonym przeglądzie teatrów odbyły się warsztaty teatralne . Gdy się warsztaty dobiegły końca poszliśmy na przerwę obiadową a o godzenie 14:30 zaczęły się przegląd piosenek w trakcie przerw zaprezentowali się nam grupa „Donkey in the flames „ z pokazem kuglarskim . Później nastąpiło przyznawanie punktów za teatry i za piosenki. Gdy zostały przyznane punkty został ogłoszony czas na ocenienie prac plastycznych . Wieczorem został wyemitowany film „ Droga daleka przed nami” po którym nastąpiła przerwa na kolacje. harcomania  4

O godzinie 20:00 rozpoczęła się oficjalna gala Harcomanii na której oprócz harcerzy pojawili się rodzice harcerzy i przyjaciele harcerstwa oraz zaproszeni goście :

• Dyrektor kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice Pan Wojciech Król ,
  • Pan Wiceprezydent Jan Wajant,
  • Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Pana Adama Radosza,
  • Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panią Iwonę Nowak,
  • Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Pana Krystyna Bebło,
  • Amatorski Teatr z Gimnazjum nr 4 , Nauczycieli prowadzących projekt Panią Barbarę Witkowską i Panią Elżbietę Taborek.

Po przywitaniu gosci zaprezentował nam się amatorski teatr z gimnazjum nr 4 , Nauczycieli prowadzących projekt Panią Barbarę Witkowską i Panią Elżbietę Taborek.

Po  przywitaniu gości zaprezentował nam się amatorski teatr z  gimnazjum nr 4  i zaprezentował  spektakl  „Dziady”

Po spektaklu  nastąpiło wręczenie podziękowań dla  Urzędu Miasta Mysłowic i Mysłowickiego Ośrodka Kultury . Następnie zostały ogłoszone wyniki i wręczenie nagród  :

• W  konkursie  plastycznym zwyciężyła 1 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Albatrosy”
  • W konkursie  piosenki  zwyciężyli  16 Mysłowicka Drużyna Harcerska “Czarne Strzały wędrujące o wschodzie i zachodzie słońca”
  •  W konkursie  teatrów  zwyciężyli 1 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Albatrosy”

Grand Prix

1 miejsce zdobyli 1 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Albatrosy”

2 miejsce  zdobyli 35 Mysłowicka Drużyna Harcerska „Enigma”

3 miejsce zdobyli 4 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Agricola”

Po rozdaniu nagród odbył się koncert Janka Samołyka  wraz z zespołem  koncert się skończył o 22: 30   . Później tak koło 23  odbyło się przyrzeczenie  harcerskie druha  Wojtka Golińskiego.harcomania  2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskiej ścieżce!

Gdzieś tak z piętnaście minut po przyrzeczeniu na ukoronowanie dnia odbył się pokaz  fireshow w wykonaniu grupy „donkey in the flames „

W niedziele o godzinie 10 po śniadaniu wszyscy poszli na oglądnięcie wystawy  „ Byliśmy Jesteśmy Będziemy „ w  Muzeum Miasta Mysłowice