RELACJA Z “HARCOMANII”

W dniach od 13 marca do 15 marca odbył się w naszym hufcu Harcerski Festiwal Kultury „Harcomania”, w tym roku pod hasłem „Wędrówką jedną życie jest człowieka”.

W piątek, po przyjeździe drużyn i zakwaterowaniu, odbył się uroczysty apel rozpoczynający cały festiwal. A po kolacji wszystkie drużyny udały się do Mysłowickiego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się pierwszy z konkursów festiwalowych – przegląd Piosenek Harcerskich. Po przeglądzie czekała na uczestników niespodzianka – pokaz „fire show” przygotowany przez grupę „ANIMO” z Cieszyna. Tutaj dla większości wieczór się zakończył, jednak dla wędrowników – harcerskiej młodzieży – przygotowano obrzędową imprezę plenerową – „Ogniobranie”. Przy świecach, w scenerii nocnego Parku Zamkowego harcerze słuchali piosenek, wierszy i gawęd. Przy tej okazji druh Paweł Szafrański został oficjalnie przyjęty w grono drużyny „Feniks” z Chełmu Śląskiego i dostał swoją chustę drużyny.
Ten wieczór był szczególny dla instruktorów naszego hufca – dołączyła do ich grona nowa instruktorka – druhna Natalia Śledziona złożyła swoje Zobowiązanie Instruktorskie. Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze harcerskiej!!

DSC01912

W sobotnie przedpołudnie odbyły się zajęcia warsztatowe, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie:
– warsztaty tańca irlandzkiego
– warsztaty kuglarskie
– warsztaty tańca brzucha
– warsztaty z masażu
– zajęcia plastyczne
– zajęcia ze sztuk walki w formule K-1
– gra INO

Po zajęciach programowych wszystkie drużyny w Mysłowickim Ośrodku Kultury kontynuowały zmagania festiwalowe. Tym razem w przeglądzie piosenki tematycznej, a tematem festiwalu był w tym roku cytat E. Stachury „Wędrówka jedną życie jest człowieka”. Po przeglądzie piosenek przyszedł czas na przegląd teatrów. Każda drużyna prezentowała krótką dowolną formę sceniczną, która odnosiła się do tematu festiwalu.
Wieczorem odbyła się Wielka Gala Harcerskiego Festiwalu Kultury „ Harcomania 2015”, na której zjawili się zaproszeni goście: Wojciech Król – dyrektor gabinetu Marszałka Województwa Śląskiego, pwd. Anna Miernik – Członkini Komendy Chorągwi ZHP Śląskiej, którzy pomogli organizatorom w dekoracji laureatów Harcomanii:

DSC_0220

Najlepiej zaśpiewane piosenki – 35 Mysłowicka Drużyna Harcerska „ENIGMA”
Najlepsza gra akorska – zastęp “Niebieskie Ślady” z 4 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „AGRICOLA”
Najpiękniejsza praca plastyczna – 2 Integracyjna drużyna Harcerska „MAGICZNI”

Grand Prix:
1 miejsce – zastęp “Niebieskie Ślady” z 4 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „AGRICOLA”
2 miejsce – 16 Mysłowicka Drużyna Harcerska „CZARNE STRZAŁY”
3 miejsce – 1 Środowiskowa drużyna Harcerska „ALBATROSY”.

Galę uświetniły występy gwiazd: zatańczył dla nas zespól tańca irlandzkiego „GALWAY” oraz
na zagrał zespól „P.S. Soul”.

HFK „Harcomania 2015” zakończył się w niedzielę apelem, na którym wręczono nagrody za udział w INO – zwycięzcami okazał się patrol z drużyny 13 Drużyny Wędrowniczej „DUCHY”.

Harcerski Festiwal Kultury „Harcomania 2015” przeszedł do historii, serdecznie dziękujemy współorganizatorom, bez których by się nie odbył :
UM Mysłowice,
Mysłowicki Ośrodek Kultury,
Szkoła Podstawowa nr2,
grupa kuglarska ANIMO,
prowadzący warsztaty
I zapraszamy za rok!

SG1S1446

Post Author: Kamil Żak