RELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU HARCERSKIEGO ORAZ Z DNIA ORGANIZACJI POZA RZĄDOWYCH

W dniach 30-31 maja odbył się dzień organizacji pozarządowych oraz zakończenie roku harcerskiego. Harcerze zakwaterowani byli w szkole podstawowej nr 7 w Mysłowicach
W sobotę po przyjeździe drużyn i rozpakowaniu odbył się apel rozpoczynający. Po apelu odbyło się uroczyste ognisko podsumowujące i kończące rok harcerski 2014/2015. Po zakończeniu ogniska wszyscy poszli się rozmundurować i potem wzięliśmy udział w grze terenowej przygotowanej przez 13 DH Duchy.
W grze patrole-drużyny- były kupcami którzy mieli zbudować własny statek. W celu zdobycia materiałów patrole „pływały” od portu do portu kupując i sprzedając towary. Kupcy także musieli uważać na piratów którzy jeśli złapali kogoś z załogi to cały statek musiał wykonać zadanie, odpowiedzieć na pytanie lub po prostu piraci zabierali sobie coś. Gra była podzielona na 4 kwartały po 15 minut, po każdym kwartale zmieniały się ceny w portach.
Gra skończyła się około godziny 23 po czym harcerze mieli czas na przygotowanie się do ciszy nocnej.
W niedziele po pobudce i śniadaniu odbył się apel kończący na którym ogłoszono zwycięzców gry terenowej:
I miejsce 14 DH Feniks,
II miejsce 2 IDH Magiczni,
III miejsce 16 MDH Czarne strzały.
Po apelu wszystkie drużyny przygotowywały się do wyjścia na Słupną i do rozstawienia stoisk. Około godziny 13 wszyscy opuściliśmy szkołę i poszliśmy się rozstawiać. Każda drużyna przygotowała inne stoisko np. robienie łapaczy snów, ciastek, pieczenie podpłomyków nad ogniskiem, pierwsza pomoc, strzelanie z łuku czy też różne gry i zabawy. Każde dziecko które chciało dostawało kartę i chodziło do stanowiska do stanowiska wykonując zadania i zbierając podpisy. Jeśli uzbierało wszystkie podpisy wracało po punktu startu i dostawało słodką nagrodę.
Impreza zakończyła się około godziny 17.

Post Author: Kamil Żak