RELACJA Z ZIMOWISKA

W dniach SG1S4317od 27 stycznia do 31 stycznia odbyło się  pięciodniowe zimowisko w  naszym hufcu nasi harcerze pojechali  do Podzamcza w gminie Ogrodzieniec. Zimowisko miało tytuł „ Zimowisko z Duchami”.

Na zimowisko wyjechaliśmy  w poniedziałek o godzinie 10:00  po półtora godzinnej podróży byliśmy już na miejscu  po zakwaterowaniu i podziału uczestników na  pięć zastępów  trzech żeńskich i dwóch męskich.  Więc  zastępy mogły udać się na zwiad okolicy .Po obiedzie uczestnicy mieli czas na zrobienie plakatu swojego zastępu wymyślenie nazwy i krótkiej historyjki   później  odbył się pierwszy blok lekcyjny . Po kolacji  zastępy prezentowali swoje plakaty nazwy i historyjki i tak powstały :

  • Zastęp  „BOO”

 

  • Zastęp „ LALECZKI CHUCKI”

 

  • Zastęp  „OPENTANE”

 

  • Zastęp  „GHOUST  HUNTERS”

 

  • Zastęp „ THE KILLERS”

 Po tych prezentacjach odbył się kominek i podsumowanie dnia . następnie dla chętnych  odbyło się filmowisko  gdzie prezentowany był film „Ptaki”SG1S4193

Wtorek zaczęliśmy  od pobudki i zaprawy porannej  później był apel na którym był podany harmonogram dnia . Po śniadaniu zastępy poszły na Górę Birów gdzie uczestnicy i nie tylko mogli się wyszaleć na sankach i tym podobnych sprzętach jeżdżących po śniegu. Po obiedzie odbyły sie kolejne zajęcia lekcyjne . Po nauce cza odpocząć przy piosenkach czyli odbyło się spiewogranie. Po kolacji odbyły się zabawy integracyjne miedzy innymi  zastępy miały na malować mydłem i nie tylko naj strawniejszy koszmar. Później odbyło się kominek i zakończenie dnia. Oczywiście po kominku dla chętnych było filmowisko tym razem film „  Duch”

 Trzeciego dnia zaczęliśmy podobnie  pobudka  zaprawa poranna później apel na którym podaliśmy harmonogram dnia. Po śniadaniu udaliśmy się pod ruiny zamku w Ogrodzieńcu gdzie zastępy rywalizowały  w jeździe na sankach i innych grach sportowych. Po obiedzie odbył się kolejny blok lekcyjny  po nich odbyły się  zajęcia z postawy szermierki i postaw pozycji strzeleckich.

Po kolacji odbyło się  spiewogranie w czasie jego trwania  w   16 MDH „czarne strzały” udały się na zamek w Ogrodzieńcu gdzie  nastąpiło  chystowanie  dwóch druhów Bartek Baranowicz i Konrad Głębocki  którzy dostali chusty drużyny gratulujemy druhów i życzymy sukcesów na drodze harcerskiej.

Po skończonym śpiew ograniu odbył się kominek i zakończenie dnia .Oczywiście po kominku dla chętnych było filmowisko tym razem film „ World War Z”  

Kiedy uczestnicy smacznie sobie spali  kadra postanowiła zorganizować im grę nocną o tematyce zimowiska i tak o godzinie duchów uczestnicy zostali obudzeni mieli pomóc  w uwolnieniu szkoły od duchów  odpowiadając na różne zagadki zadawane przez duchy.

Czwartek przywitał uczestników  pobudka zaprawą poranną i apelem na którym został SG1S4935podany plan dania. Po śniadaniu zastępy miały  zajęcia z surwiwalu   później z musztry . po obiedzie oczywiście dalsza cześć zajęć lekcyjnych to już ostatnie lekcje na tym zimowisku.  Po lekcjach odbył się quiz o rzeczach z zimowiska.  Po kolacji odbył się kominek i zakończenie dnia . Dzisiaj już nie było  filmowiska ale za to zorganizowano Bal u Wampira  uczestnicy bawili się do godziny duchów po czym poszli spać by wypocząć  przed ostatnim dniem zimowiska .

Piątek przywitał nas jak zawsze pobudka zaprawą poranną i apelem na którym został podany plan dania. Po śniadaniu został zorganizowany bieg końcowy  w którym sprawdzano wiadomości i umiejętności nabyte w czasie trwania zimowiska między innymi na lekcjach. Po biegu   zaczęliśmy pakowanie i porządkowanie , po obiedzie  odbył się apel podsuwający na którym ogłoszono który zastęp wygrał

I miejsce  Zastęp  „OPĘTANE”

II miejsce  Zastęp „ THE KILLERS”

III miejsce Zastęp  „GHOUST  HUNTERS”

IV miejsce Zastęp „ LALECZKI CHUCKI”

V miejsce Zastęp  „BOO”SG1S5020

Post Author: Kamil Żak