RELACJA ZE STARTU HARCERSKIEGO

1240146_403068873152407_2060689031_nW dniu 21 października odbył się praz kolejny uroczysty Start Harcerski. W tym roku wyjątkowy, ponieważ powiązany z obchodami 90-lecia istnienia hufca i 25-tą rocznicą nadania Hufcowi im. Bojowników o Polskość Śląska. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00 uroczystym apelem oraz powitaniem gości za szkół i drużyn z hufca. O godzinie 14:30 rozpoczęła się gra miejska w której wzięło udział 11 patroli. W tym 3 patrole ze szkół ( SP nr 7 i GIM nr 2 ) oraz z drużyn harcerskich ( 1 ŚDH „Albatrosy”, 16 MDH “Czarne Strzały wędrujące o wschodzie i zachodzie słońca”, 35 MDH „Enigma”, 2 IDH „Magiczni”, 4 ŚDH „Agricola”, PDW “Duchy” ) . O godzinie 17:00 zostały ogłoszone wyniki i tak w kategorii szkół :

I miejsce: 1 patrol z SP nr 7, 2 patrol z SP nr 7 i patrol z GIM nr 2 

A w kategorii harcerzy :

I miejsce: patrol 1 35 MDH „Enigma”

II miejsce: patrol 2 35 MDH „Enigma”

III miejsce: patrol 1 1 ŚDH „Albatrosy”

Następnie czekając na ognisko graliśmy i śpiewaliśmy na gitarach. O godzinie 19:00 rozpoczęło się ognisko o które rozpalenie zostali poproszeni druhna Marzena Drobiec i druh Kamil Bista a strażnikami ognia zostali druhna Paulina Garleja i druh Paweł Brząkała. Na ognisku śpiewaliśmy i słuchaliśmy historii o naszym Hufcu, za gawędziarza tego wieczoru robił druh Komendant – pwd. Michał Grzeszkowiak.

Jak zwykle noc przyniosła kilka niespodzianek. Niezapowiedziane przygody niosły ze sobą aż 2 Naramienniki Wędrownicze. Szczęściarzami, którzy wkroczyli do wędrowniczego grona zostali : druhna Agata Zachara oraz druh Kamil Biśta. Niedługo po tym zasłużenie otrzymali możliwość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego druhna Monika Figura oraz druh Remigiusz Błaszczyk. Obydwoje sporo się naczekali, ale w końcu zasłużony Krzyż zalśnił na ich piersi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskiej ścieżce!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją druhny Evi.

Post Author: Kamil Żak