Relacja zimowisko – Dzień 4

            Czwarty dzień rozpoczęła gra terenowa dla harcerzy, którzy “zostali odcięci od zapasów wody”. Niemieccy żołnierze zakręcili zawory, a zadaniem uczetników było odnalezienie ich i wykonanie zadań, takich jak budowa filtru z butelki lub szyfrowanie listu w celu odkręcenia ich. Tym razem nie pracowali w plutonach, lecz mieli sami strategicznie się podzielić.

Zuchy natomiast

            Po południu w “konspiracji” odbył się bal dla generał Marzeny z okazji jej – oczywiście – osiemntastych urodzin. W powstańczej scenerii zrobione zostały zdjęcia grup z zimowiska. Każdy dostał kawałek tortu powstańczego, po czym dla harcerzy zorganizowany został turniej zręcznościowy. Zuchy w tym czasie szukały karteczek, z których ułożyć miały tajny list.

            Chłodnym, zimowym wieczorem i filmem o tytule ,,Dzieciak rządzi” zakończyliśmy ten dzień, a wszyscy zmęczeni położyli się spać.

Post Author: Kamil Żak