WIGILIA SŁUŻB MUNDUROWYCH

Święta to czas wzmożonych domowych porządków, gigantycznych kolejek w sklepach, ubierania choinki, życzenia sobie oraz innym, objadania się, Kevina w TV oraz spotkań z najbliższymi. Nie wszyscy jednak mają możliwość spędzić ten czas w formie wypoczynku czy urlopu. Są zawody, których przedstawiciele muszą nieustannie pełnić służbę bez względu na to, czy są to święta , weekend, majówka czy sylwester. O ile przedstawiciel handlowy, sekretarka czy menager firmy ubezpieczeniowej zamykają swoje firmy na święta i zjeżdżają się do domów, o tyle służby mundurowe nieustannie pełnią wartę w celu zapewnienia mieszkańcom miast wymarzone, bezpieczne i rodzinne święta.

Właśnie z tego powodu 24 grudnia o godzinie 9:00 w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej zorganizowano spotkanie opłatkowe w celu podziękowania wszystkim, którzy służą mieszkańcom Mysłowic. Zjawili się nie tylko przedstawiciele służb mundurowych, ale także władze miasta, poseł Wojciech Król, TVN24 oraz – serdecznie przez wszystkich powitani- harcerze z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Nie obyło się oczywiście bez życzeń, dzielenia się opłatkiem, kolędowania przy akompaniamencie akordeonu Prezydenta Miasta Mysłowice- Edwarda Lasoka oraz ciepłych słów skierowanych do przedstawicieli Hufca ZHP Mysłowice za obecność, pamięć oraz chęć zjednoczenia się z wszystkimi zaproszonymi gośćmi na kilka godzin przed własnymi wigilijnymi wieczerzami.

Specjalne podziękowania należą się 1 ŚDH Albatrosy, która wsparła w trakcie spotkania przedstawicieli Komendy Hufca- komendanta pwd. Michała Grzeszkowiaka oraz kwatermistrza pwd. Kamila Biśtę. Nasze harcerki nie tylko godnie reprezentowały mysłowickie harcerstwo dzieląc się Światełkiem, ale także cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pozostałych gości.

Artykuły dot. wigilijnego spotkania opłatkowego:

Autor: dh. Aleksandra Lis

DSC_0130 DSC_0129 DSC_0167 DSC_0151

Post Author: Kamil Żak