WOŁOSATKI W POLSAT NEWS

Ich przeboje śpiewa cała harcerska Polska. Historia zespołu „Wołosatki” w filmie Polsat New „Połączyła nas muzyka” to zrealizowany przez Andrzeja Żaka film będący impresją o fenomenie kulturowym, jakim niewątpliwie jest zespół „Wołosatki”, który powstał w 1974 roku w czasie trwania harcerskiej operacji Bieszczady’40. Muzycznie poruszają się w stylistyce ballady, bossanowy, bluesa, reggae, country, rock`n rolla. Zespół „Wołosatki” wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Historię opowiadają zarówno „ojcowie założyciele” jak i kolejne pokolenia członków zespołu. Wybrane piosenki stanowią naturalne tło tej historii.

1

Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE OGÓLNOHARCERSKIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.