ŚWIĄTECZNY JARMARK W MYSŁOWICACH PO RAZ TRZECI

Mysłowicki Rynek już 9 grudnia zamieni się w wyjątkowy zakątek i ugości setki mysłowiczan chcących poczuć bożonarodzeniową atmosferę i przygotować się do tych wyjątkowych dni. Już w drugi weekend grudnia (9-11.12) w Mysłowicach odbędzie się Jarmark Świąteczny i Mikołajki.

Poprzednie mysłowickie Jarmarki okazały się niemałym sukcesem i czas tego wyjątkowego wydarzenia już w ubiegłym roku wydłużono z jednego aż do trzech dni. Tegoroczny Jarmark będzie także większy niż jego poprzednie edycje – świąteczne stragany staną nie tylko na Rynku, ale także na ul. Grunwaldzkiej.

Trzeci Jarmark Świąteczny rozpocznie się w piątek, 9 grudnia, o godzinie 14.00. W kolejnych dniach (sobota, niedziela) jarmarkowe budki zostaną otwarte już od godziny 10.00. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będzie można uzupełnić domową kolekcję ozdób świątecznych o nowe bombki, świece czy stroiki świąteczne. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem – dla miłośników tej sztuki przygotowane zostaną dekoracje z haftu, ceramiki i decoupagu. Jarmark będzie także doskonałą okazją do skosztowania wielu tradycyjnych i regionalnych potraw oraz idealnym miejscem dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezenty dla swoich najbliższych.

Na wszystkie dni Jarmarku zaplanowano także liczne atrakcje, które umilą czas wszystkich gości. W piątek, 9 grudnia, o godz. 16.00 podczas efektownego widowiska rzeźbienia w lodzie powstanie lodowy fotel dla świętego Mikołaja. Z kolei o 18.00 rozbłyśnie iluminacja przygotowana specjalnie na ten czas i rozpocznie się świąteczne kolędowanie z chórem Fatima.

W sobotę, 10 grudnia, o godz. 15.00 dla najmłodszych gości Jarmarku wystawione zostanie przedstawienie teatralne pt. „Kraina Lodu” przygotowane przez członków Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice. Tego samego dnia zaplanowano także pokaz kulinarny wraz z degustacją potraw.

11 grudnia (niedziela) to czas najmłodszych – swoją wizytę zapowiedział bowiem sam Święty Mikołaj (16.00), który rozda, w ramach konkursów, worek prezentów. Tuż po tym wydarzeniu odbędzie się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie orkiestry Happy Big-Band.

Ponadto przez wszystkie dni trwania Jarmarku zabawy i radości najmłodszym dostarczać będzie wiktoriańska karuzela oraz żywa, bożonarodzeniowa szopka przygotowana przez hodowców drobnego inwentarza z Mysłowic.

9 – 11 grudnia Jarmark Świąteczny i Mikołajki. Spotkajmy się na mysłowickim Rynku!

11

Post Author: Kamil Żak