II BIEG MIKOŁAJOWY

Zarząd  Harcerskiego  Klubu  Podróżnika  „TEAM”  wraz  z  Hufcem  ZHP  Jaworzno w  dniu   11  grudnia  2016r. będzie organizatorem II Edycji Biegu Mikołajowego. Głównym celem Biegu jest promocja  aktywnego  spędzania  wolnego czasu  przede  wszystkim  dla  dzieci  oraz  młodzieży, jego walorów zdrowotnych, integracja  i  dobra  zabawa.  Chcemy  również  wspomóc  działalność  Jaworznickiego  Domu  Dziecka  przekazując  pieniążki  na  letni  wypoczynek  dla  podopiecznych  tej  placówki.
W Biegu planujemy udział ponad 300 dzieci, młodzieży  oraz  dorosłych, przede wszystkim z województwa  śląskiego  ale  również  całego  kraju. Ubiegłoroczny Bieg przyniósł organizacyjny sukces w postaci ocen biegaczy na stronach portali społecznościowych przyznanych przez miłośników biegania  z terenu całej Polski. Te wyróżnienia szczególnie nas motywują do organizacji kolejnych edycji tego, znanego już na śląsku biegu. Dla naszej działalności oraz realizowanych projektu pozyskaliśmy władze samorządowe oraz organizacje społeczne.
Na starcie, 11 grudnia 2016 r., staną zawodnicy profesjonalni i amatorzy z całego kraju na dwóch. dystansach 5  i  10 km.  Dla  dzieci  przewidziane  są  dwa  krótkie  biegi  w  Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie  oraz  cała  strefa  zabaw,  konkursów  i   animacji.

plakat-n

Post Author: Kamil Żak