MARATON PISANIA LISTÓW

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE! 6-11 GRUDNIA 2016
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.

Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. W tym roku Chorągiew Śląska ZHP postanowiła się włączyć do akcji. Będziemy pisać listy w dwóch sprawach:

1. RDZENNA SPOŁECZNOŚĆ PEACE RIVER: WALKA O OCALENIE ZIEMI PRZODKÓW
2. FOMUSOH IVO FEH: SKAZANY NA 10 LAT WIĘZIENIA ZA SMSA

MOŻECIE REALNIE POMÓC! Wszystkie szczegóły znajdziecie w postach na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/191096231353442/

3

Post Author: Kamil Żak