RELACJA Z DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

SG1S0590W dniach 21 lutego do 22lutego odbył się w naszym hufcu biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej . Nasi harcerze pojechali do Imielina, do Gimnazjum im. Powstańców Śląskich. Biwak rozpoczął się uroczystym apelem. Po apelu uczestnicy biwaku zostali podzieleni na patrole, w których pracowali wspólnie do końca biwaku.

Po obiedzie patrole wyruszyły na grę terenową na Golcówkę.

Patrole na grze musiały się zmierzyć z symboliką , łącznością , stopniami i funkcjami, rozpalaniem ognia . Zaprzyjaźniona Fundacja „Horyzont zdarzeń” przygotowała strzelnicę ASG, gdzie każdy harcerz mógł spróbować siły w strzelaniu z replik broni palnej.

Wieczorem odbył się kominek, na którym gościł były instruktor Hufca Mysłowice, druh Zbigniew Grzesiok (druh Dexter ) który opowiedział nam o harcerstwie ze “swoich czasów” oraz zaprezentował kroniki harcerskie druhny Marii Ciołki.

SG1S0591

 

 

Następnego dnia, po pobudce i śniadaniu odbył się apel podsumowujący biwak, na którym ogłoszono wyniki gry terenowej – zwycięzcami zostali harcerze z patrolu „Słoneczny Patrol”. Serdecznie gratulujemy.

Post Author: Kamil Żak