RELACJA Z ŚWIĘTA HUFCA

SG1S5541W dniach 31.05.2014 – 01.06.2014 Komenda Hufca ZHP Mysłowice organizowała obchody z okazji zakończenia roku harcerskiego (tak jak rok szkolny). Uroczystość odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mysłowicach- Słupnej, której dyrekcja już wielokrotnie udostępniła pomieszczenia szkolne i gościła mysłowickich harcerzy.]

 

Obecnie Mysłowicki Hufiec liczy nieco ponad 120 harcerzy i instruktorów zorganizowanych w 9 drużynach.
Program imprezy:
31.05. Sobota:
13:00 Uroczysty apel inauguracyjny na terenie SP nr 7 w Mysłowicach.
13:30 Gra terenowa patrolami po Mysłowicach.
17:00 Odpoczynek po grze i kolacja (na terenie SP 7).
18:00 Uroczyste ognisko (na które zaproszeni zostali Goście).
Gawęda.
Wręczenie nagród za grę terenową.
Tradycyjne piosenki i zabawy harcerskie przy ognisku.
19:00 Zakończenie uroczystego ogniska i rozpoczęcie nocnego
śpiewogrania przy ognisku.
01.06. Niedziela
10:00 Uroczysty apel kończący Święto Hufca.

Mimo niepewnej pogody impreza odbyła się zgodnie z planem.W uroczystości wzięło udział ponad 80 harcerze, wędrowników i instruktorów Hufca ZHP Mysłowice. Ponadto dopisali goście: Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice mgr Adam Plackowski oraz Pani Dyrektor SP 3 mgr Barbara Zawiślak i gospodarz Dyrektor SP 7 dr Maciej Lisak-Zbroński, Sekretarz Forum Równych Szans i Praw Kobiet Agnieszka Bielarczyk oraz kilku byłych harcerzy Hufca.

SG1S5659
Na ognisku wręczono nagrody ufundowane przez UM Mysłowice dla trzech najlepszych patroli. W czasie gry terenowej celem harcerzy było odnalezienie zaginionego skarbu do, którego prowadziły ich wskazówki ukryte na terenie miasta oraz dodatkowe postacie, które za wykonanie dla nich specjalnych „questów” również podpowiadały jak trafić do skarbu. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie patrol z 2 Integracyjnej Drużyny Harcerskiej „Magiczni”, której drużynową jest druhna Olga. Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, który nie omieszkał wykorzystać chwili uwagi jaką udało mi się skupić na sobie wśród młodych ludzi i wrócił wspomnieniami do „starych dobrych” czasów kiedy to on jeszcze był harcerzem i brał udział w różnych grach terenowych i harcach.

SG1S5876Kiedy zakończyła się oficjalna część ogniska część harcerzy pozostała przy ogniu aby wspólnie śpiewać i rozmawiać (lub też zajadać kiełbaski z ogniska) część natomiast wykorzystała okazję do świetnej zabawy jaką podrzucili im zaprzyjaźnieni z hufcem Mysłowice członkowie Fundacji „Horyzont Zdarzeń”. Matylda i Terror przygotowali zestaw gier dla dzieci w każdym wieku opierających się na używaniu piankowych „mieczy” aby zainteresować młodzież historią oraz coraz popularniejszą grą w naszym kraju „Jager” do której również używa się piankowej „broni” i w ten sposób harcerze-rycerze przeniesieni w czasie nie zauważyli kiedy czas spotkania dobiegł końca z powodu bardzo późnej pory jaka nastała. Z samego rana po uprzątnięciu zajmowanego terenu impreza zakończyła się tradycyjnym apelem. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleniu i już nie mogą doczekać się kolejnej imprezy, którą zapewne będzie start harcerski na przełomie września i października tego roku.SG1S6027

 

Post Author: Kamil Żak