ZAPACHNIAŁO CHOINKĄ I PYSZNYMI DANIAMI, (…) PRZY STOLE USIĄDŹ Z NAMI!

Jedną z piękniejszych tradycji bożonarodzeniowych w Polsce jest zostawienie pustego nakrycia przy stole. Jest ono zarezerwowane dla „zbłąkanego wędrowca”, czyli Kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Może to być osoba samotna, albo taka, która ze względów finansowych nie może sobie pozwolić na wystawienie świątecznej wieczerzy. Niestety zdarzało się też usłyszeć kiepski żart, iż owe miejsce musi być „tradycyjnie wolne”, zatem nie można zniszczyć wieloletniej tradycji sadzając tam niespodziewanego Gościa… Jednak my nie hołdujemy takim żartom, w związku z czym przyjęliśmy aż dwóch zbłąkanych Gości! A co więcej, jeszcze zostali obdarowani drobnymi prezentami tak samo, jak pozostali uczestnicy Wigilii Instruktorskiej 2015 ;D Instruktorzy naszego hufca otrzymali kalendarze, w których mamy nadzieję znajdą się same ważne zapiski, zaś drużynowi zostali obdarzeni uroczymi skarbonkami na składki harcerskie. Może dzięki wrzuconym grosikom do skarbonek szybko zapełnią się one potrzebnymi do rozliczeń z hufcem pieniędzmi? : )

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas na wykonanie potraw. Dzięki Wam każdy z uczestników mógł zasmakować czegoś wyjątkowego, a przede wszystkim- przygotowanego samodzielnie! A to kilka rodzajów ciast, a to barszcz z uszkami, a to jabłka w gorzkiej czekoladzie z orzechami, a to pierogi, no i jeszcze sałatka… Dziękujemy! : )

Uroczystość wigilijna nie trwała zbyt długo, jednak mamy nadzieję, że każdy z uczestników choć w małym stopniu poczuł się częścią harcerskiej Rodziny, która w przyszłym roku ponownie spotka się w jeszcze większym gronie.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Autor: dh. Aleksandra “Oluu” Lis

1 3 4 2

Post Author: Kamil Żak